Sāks pastiprinātas pārbaudes uz Šengenas zonas ārējās robežas

Ilustratīvs foto
 

Valsts robežsardze no piektdienas, 7.aprīļa, sāks visu Eiropas Savienības (ES) pilsoņu pastiprinātas pārbaudes uz Šengenas zonas ārējās robežas, informēja Valsts robežsardze.

Jaunā kārtība paredz, ka turpmāk Silenes, Pāternieku, Terehovas, Grebņevas un Vientuļu, Pededzes robežkontroles punktos, Kārsavas un Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktos robežsargi veiks datorizētu pārbaudi visām ieceļojošām un izceļojošām personām, tostarp arī Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) un Šveices pilsoņiem un mehāniskajiem transportlīdzekļiem. Arī Rīgas, Ventspils un Liepājas ostās, kā arī starptautiskajā lidostā «Rīga» tiks veikta datorizēta pārbaude visiem ES, EEZ un Šveices pilsoņiem, kuri šķērsos Šengenas zonas ārējo robežu.

Līdz šim datorizētā robežpārbaude bija trešo valstu pilsoņiem. ES, EEZ un Šveices pilsoņiem, šķērsojot Šengenas zonas ārējo robežu, tika veikta vien ceļošanas dokumentu pārbaude, taču turpmāk tiks veikta datorizēta robežpārbaude, pārbaudot uzrādītos dokumentus Šengenas informācijas sistēmas, «Interpola» un nacionālajās informācijas sistēmās.

Reklāma

Tāpat jārēķinās, ka jaunā kārtība paildzinās katras ārējo robežu šķērsojošās personas robežpārbaudes laiku, taču robežsardze veiks visu iespējamo, lai robežpārbaudes procedūra notiktu maksimāli raiti un robežu šķērsojošām personām sagādātu pēc iespējas mazākas neērtības.

Pastiprinātu robežpārbaužu ieviešana saistīta ar Eiropas Parlamenta martā apstiprinātajiem grozījumiem Šengenas Robežu kodeksā. Grozījumi Šengenas robežu kodeksā stājas spēkā šodien. Šo grozījumu mērķis ir palielināt drošību Šengenas telpā un identificēt personas, kuras iespējams varētu radīt draudus sabiedriskajai kārtībai un iekšējai drošībai.

Saistītie raksti
Par robežas šķērsošanu aiztur 17 Vjetnamas pilsoņus un piecus viņu pārvietotājus

Par robežas šķērsošanu aiztur 17 Vjetnamas pilsoņus un piecus viņu pārvietotājus

Latvijas robežu tuvumā konstatēta Krievijas armijas transportlidmašīna

Latvijas robežu tuvumā konstatēta Krievijas armijas transportlidmašīna

Latvijas un Krievijas robežsargi aptur vairāku Kongo un Nigērijas pilsoņu mēģinājumu nelegāli šķērsot robežu

Latvijas un Krievijas robežsargi aptur vairāku Kongo un Nigērijas pilsoņu mēģinājumu nelegāli šķērsot robežuApskati arī citus rakstus par šīm tēmām:

Seko mums Facebook lapā

Zeme
Zeme, Klintaines pag., 53200 EUR
Dzīvoklis
Dzīvoklis, Rīga, 79500 EUR
Māja
Māja, Rīga, 215000 EUR