Svētdiena, 24. jūnijā Vārda dienas: Jānis
Komentāri
Autorizējies šeit:
Artūrs G.
9 novembrī, 10:11
Es nedaudz šaubos, ka tā tiešām ir tāda problēma, kā viņu tagad mālē. Jaunieši gandrīz visi zina latviešu valodu, kad mācījos tehnikumā, 70% krievu kursā, un pilnīgi visi mācēja runāt latviski, ar šādām tādām kļūdām, bet mācēja, tagad arī gan augstskolā, gan ikdienā, 90% krievu paziņas māk runāt latviski, vai arī saprot, kad ar viņiem runā latviski, un atbild krieviski, kāda starpība, galvenais, ka saprot. Problēmas ir ar vecajām piepēm, kas principa pēc negrib mācīties "nacistu valodu" un kas bija tie "jaunieši", kas bija piketā. Un tā problēma 10-30 gadu laikā atrisināsies pati no sevis, un viņu vietā varbūt retais mazbērns nostāsies, ko tie āksti ir iemācījuši nīst latviešus.
LAUVz
9 novembrī, 08:11
Tātad viņu arguments ir ka 11 gadi nav pietiekošs laiks lai bērs iemācīties valsts valodu kurā viņš dzīvo pietiekošā līmenī lai varētu ķīmiju saprast? Nez kāpēc es varu saprast visu krieviski nemaz nemācoties šo valodu. Varbūt problēma ir kur citur nevis "ļaunajā" izglītības ministrijā.
M
Mikus Muris
8 novembrī, 20:11
Nez cik parakstus izdotos savākt pat mācībām tikai latviešu valodā?!
Olafs Radzins
8 novembrī, 19:11
Nākamgad pirmā klase tikai latviski.Pēc gada pirmā,otrā.Pēc trīs gadiem 1,2,3.Un tā pakāpeniski.Cik gadi jau pagājuši kopš Lv vairs nav zem Krieviem.Šo tēmu jau cilā daudzus gadus.Sen jau būtu tā izdarījuši un visi mācītos Valsts valodā.
Dzintra Kraujiņa
8 novembrī, 19:11
Lai šie 10 000 vienotā riksītī dodas uz savu etnisko zemi.27.gadu laikā,acīmredzot,nebija vēlēšanās apgūt latviešu valodu.
Dzintra Kraujiņa
8 novembrī, 19:11
Lai šie 10 000 vienotā solī maršē uz savu etnisko zemi-nebūs nekādu problēmu jo dzimtajā zemē zāle zaļāka un bērzu birzis skaistākas.
Ainars Pupedis
8 novembrī, 18:11
lai kāds no krieviem pastāsta cik latviešu skolu ir krievijā nevienas .Latvijā cik Latviešu skolu tik krievu skolu un vēl te ko klepo un sten?
Mārtiņš Rūtens
8 novembrī, 17:11
Tātad šie 10 000 "parakstījušos" uzskata, ka Latvijā dzīvojošo mazākumtautību ģimeņu pēcnācēji ir tik atpalikuši, ka, kā paši izsakās «visās nacionālo minoritāšu vidusskolās» nespēj uztvert mācību vielu savas mītnes valsts valodā? Es vēl saprastu, ja protesti būtu par sākumskolām, kur mazais nabadziņš tikko atnācis no ģimenes, kurā neviens latviski nerunā, bērnu dārzu neapmeklējis un nu neko nesajēdz, ko skolotājs tam stāsta, bet te jau tiek runāts par vidusskolām - par bērniem, kas 9 gadus mācījušies: apguvuši lasīt un rakstīt ne vien latviešu, bet arī angļu, krievu, vācu vai franču valodā, un nu kāds cenšas pasaulei iestāstīt, ka fiziku, ķīmiju un matemātiku šie jaunieši nespēs apgūt latviski? Mans 11-gadīgais puika, kuram krievu valoda vēl ir pilnīgi tumša bilde, kopš septembra apmeklē ģitāras privātskolotāju, kuram gandrīz tik pat tumša bilde ir latviešu valoda (stulbi, zinot, ka šis profesionālais pedagogs visu savu mūžu ir nodzīvojis Latvijā, bet ne par to šoreiz ir stāts), un nekādu problēmu - kaut kā saprotas un sarežģītu muzikālo vielu tomēr apgūst. Vai parakstu vācējiem nebūtu jāatvainojas visiem Latvijas mazākumtautību vidusskolēniem, ka viņi tikuši uzskatīti par atpalikušiem grūtgalvjiem? Vai tā nav viņu goda un cieņas aizskaršana? Varbūt var noskaidrot arī pašu jauniešu viedokli? Fotogrāfs Sokolova kungs (visu cieņu) savu viedokli jau ir publiski paudis. Tad kuram ir problēmas ar mācīšanos Latviešu valodā - 10 000 krievvalodīgo pensionāru? Vai viņi apmeklēs fizikas un bioloģijas stundas? Smieklīgi, ja vien nebūtu traģiski - īstā problēma jau īstenībā ir nevis skolēnos, bet ideoloģiski nelojālos krieviski runājošajos (lasi - "latviski runāt principiāli negribošajos") pedagogos. Un nemēģiniet man iestāstīt, ka inteliģents cilvēks, visu mūžu dzīvojot kādā valstī, ir spējīgs iemācīties fiziku vai ķīmiju tādā līmenī, lai varētu to mācīt citiem, bet šīs valsts valodu iemācīties nav spējīgs. Parādiet man kaut vienu etnisko krievu Austrālijā, ASV vai Lielbritānijā, kas tur ieradies pirms 20 gadiem, bet angliski runāt nemāk! Pat krāvējs vai šoferis ir spējīgs apgūt mītnes zemes valodu dažos gados, kur nu vēl cilvēks ar augstāko izglītību (tikai nesakiet, ka pa skolotāju vidusskolā drīkst strādāt bez augstākās izglītības). Secinājums ir tikai viens: šie cilvēki ir nelojāli Latvijai un gaida Sokolova pieminēto "X stundu"...
Jānis Bērziņš
8 novembrī, 17:11
Kā tas Sokolovs blakus ziņās teica, šie te 10 000, tā sanāk, ir slinkuma un stulbuma aizstāvji. Proporcionāli laikam Latvijas izmēram atbilst.
© TVNET. Visas tiesības paturētas