Svētdiena, 24. jūnijā Vārda dienas: Jānis
Komentāri
Autorizējies šeit:
ViktorsKrickis
23 oktobrī, 08:10
Lidz 2030. gadam vēl ir jānodzīvo. Tehnoloģiskā Singularity būs jau 2029. gadā.
Liene Ozola
22 oktobrī, 16:10
Pieņemsim, ka ģimenē tiešām būtu par bērnu vairāk. Ir tikai viens bet - kur šie bērni būs pēc gadiem 18? Viņi būs kopā ar vecākiem izbaudījuši Latvijas veselības aprūpi, mūžīgās reformas izglītībā un faktu, ka trūkst darba roku par minimālo algu. Un tā kā humanitārās zinātnes turpinās gremdēt, tad viņi matemātiski paskaitīs, ka Latvijā dzīvot nav izdevīgi. Lūk, jums vēl viens Latvijas veikmes scenārijs. Jo dzimstības rādītāji ir tikai sekas daudz dziļākām un komplicētākām problēmām.
Mihails Fedulovs (MIHA)
22 oktobrī, 16:10
demogrāfs Ilmārs Mežs , iet mežā
Liene Ozola
22 oktobrī, 16:10
Runa ir par pavisam ko citu. Pieņemsim, ka Latvijas iedzīvotāji sasparotos un tagad tiešām ģimenēs būtu par bērnu vairāk. Jautājums - kur viņi būs pēc nieka 18 gadiem? Nav jau māksla uzlabot dzimstības rādītājus, ja mērķis ir panākt Latvijas iedzīvotāju pieaugumu.
Маркус Рарнер
22 oktobrī, 05:10
Нeдaвнo нaткнулcя на блoг чувака кoторый нaкaчал тeлo домa с помощью поясa миоcтимулятoрa, в нaчалe нe пoвeрили, но рeшили с жeной попробовать. Чeрeз недeлю были в шoке oт результaта: помaлeньку уходит пузo, выриcовывaются кубики, подкaчал спину, а жeна убрала в талии пару caнтиметров. Дa и прикoл что нe надo ничeгo дeлать прocтo надeл и включил, дa и пo времeни вcегo 20 минут в дeнь. Этo рeальнo cамый лeнивый и быcтрый cпocоб похудеть и подкaчатьcя, вoт тот блoг --- http://gg.gg/kachok
Valdis Skulte
21 oktobrī, 03:10
Vai jāglābj Valsts tādēļ,lai kungi varētu zagt vēl vairāk un ilgāk/
E. B.
20 oktobrī, 17:10
diemzheel tas "veel viens" beerns gimenee jau vairs neko neglaabs - jo jau sen esam to taas bedres prom! :D :D :D
lusis3000
20 oktobrī, 08:10
Ja paskatās 2016. gada statistiku, tad var redzēt, ka sievietes Latvijā dzemdē no 12 līdz 50 gadu vecumam. Visvairāk dzemdē 21-35 gadu vecumā. Vidēji katra gada vecuma grupā dzemdē aptuveni katra divdesmitā sieviete, bet maksimums ir 28 gadu vecuma grupā, kad dzemdē gandrīz katra divpadsmitā. Ja šo 2016. gada sieviešu un dzimušo bērnu attiecību pa gadiem uzliek visiem nākošajiem gadiem, tad ieraugām, ka dzimušo skaits katru gadu samazināsies, jo sieviešu skaits samazināsies. No 2016. gada gandrīz 22 tūkstošiem dzimušo līdz 2030. gada aptuveni 15 tūkstošiem un 2050. gada aptuveni 12 tūkstošiem. Bet tas ir pie nosacījuma, ka neviena Latvijā dzimusī sieviete nav aizbraukusi projām. Dzimstības veicināšana kaut vai par 1,1 reizi 2030. gadā dod tikai 16 tūkstošus dzimušo, bet 2015. gadā 13 tūkstošus. Tā varētu būt pabalstu maksimālā ietekme. Savukārt, ja katrā vecuma grupā dzimstību izdotos palielināt nereālās 1,5 reizes (2 bērnu vietā 3), tad 2018. gadā piedzimtu gandrīz 31 tūkstotis, bet uz 2030. gadā izdotos nenoslīdēt zem 22 tūkstošiem bērnu, bet uz 2050. gadu jau būtu pieaugums līdz 24 tūkstošiem. Tas nozīmē, ka, piemēram, 28 gadu vecumā būtu jādzemdē nevis katrai divpadsmitajai, bet gan katrai astotajai sievietei. Vienīgi vēl jau nav sasniegti pat 2 bērni vidēji sievietei.
Ego Planer
18 oktobrī, 14:10
Par 11 eiro? Hahaha tik gardi sen nesmu smejies :D :D
Tadeušs Lopiņš
17 oktobrī, 20:10
Bērnu ražošanas piekritēji baida vientuļos ļaudis ar nabadzīgām, slimību un ciešanu pilnām vecumdienām. Bet vientuļie ļaudis nebaidās, jo vecumdienām ir savs šarms. Un tas ir nodzīvotas dzīves vērts - vecumā kunkstot un klikstot gulēt vientulībā aukstā un tumšā dzīvoklī, skatoties, kā aukstajā gaisā aizvien seklākie elpas vilcieni atstāj miglainu tvaiku veidā aizejošās dvēseles strijas. Un tad asa sāpju lēkme, artrīta sagrauztās rokas sniedzas pēc ūdens glāzes (ko neviens nepasniedz), bet vairs nav spēka to noturēt, un glāze sašķīst pret grīdu tūkstoš lauskās līdz ar pirmsnāves konvulsijām. Pavasarī, kad paliek siltāks, kaimiņi sāk uztraukties par saldeno smaku un tārpiņiem, kas lien laukā par rozetēm, uzlauž durvis un atrod vientuļnieka izdilušo ģindeni. Domāju, ka tāds mūža fināls ir labāks par visām pasaules ģimenēm un bērniem, vēl labāk, ja tādu būtu iespējams atkārtot vēlreiz un vēlreiz!
Tadeušs Lopiņš
17 oktobrī, 19:10
Vakardien biju aizbraucis uz laukiem, kur pagastā bija nomiris viens no atlikušajiem pensionāriem. Situācija dramatiska - pagastā atlikušie iedzīvotāji (pensionāri) nespēja izrakt kapiņu. Palīdzēju rakšanas darbos un domāju, cik Latvija ir skaista zeme, jo šeit ir minimāls iedzīvotāju skaits. Rudens klusumā nekādas kņadas, pāri laukiem tikai miglainas ēnas un klusuma vāli slīd. Neaprakstāms skaistums, atšķirībā no cilvēku pārpilnajām Vakareiropas zemēm. Vispār Latvijā pietiktu ar 500 000 iedzīvotāju, vairāk nav vajadzīgs. Valstij, protams, vienmēr vajadzēs jaunus vergus, bet katrs cilvēks atbild par sevi - ne visiem nepieciešams I. Meža kunga propagandētais bērnu bariņš, pietiekoši ir ieklausīties, kā pāri atmatām slīd pelēkie velīši un dzied slavas korāļus Nāves elēģijai.
Ilze Dombrovska
17 oktobrī, 18:10
Tad kad Latvijā būs laba, pieejama, kvalitatīva veselības aprūpe, droši ceļi, labas skolas un draudzīga pilsētas infrastruktūra, tikai tad es uzdrošināšos iedomāties par atvases radīšanu, bet neizskatās, ka paspēšu sagaidīt laikā, jāpauno pekeles un jālaiž uz ārzemēm.
Janis Zalitis
17 oktobrī, 13:10
Ko teikt mūsu vec- un vecvec-māmiņām, kuru laikā dzīve bija daudz daudz sliktāka un nebija visādu veļas un trauku mašīnu, lai atvieglotu mātes ikdienu, bet tai pašā laikā bērni bija 3, 4, 5.. 8 ?
ievaals1
17 oktobrī, 13:10
Bet ja nu sadzims visas meitenes, kuras izmācīsies humanitārās zinātnes? Tagad visi sūdzas "mums nav darbinieku" - jā, kur tad nav? noteiktās nozarēs. Cilvēki ar humanitārajiem grādiem sēž bez darba. Kas es vainīga, ka man nav pietiekoši tuva matemātika, lai ietu IT mācīties? rodas priekšstats, ka Latvijā vispār cilvēkus ar kultūras, valodu vai sociālo izglītību nevajag, vajag tikai IT, inženierus un būvniekus ( kas, atzīstiet, visas ir vīrišķīgas profesijas). Kur tad lai tās meitenes liekas, ja sirdij tuvas humanitārās zinātnes? Aizbrauciet jebkur citur, cilvēkus ar valodu zināšanām ņems pretī ar atplestām rokām, jo tur saprot, ka ne viss atkarīgs no spēka un IT, bet ir vajadzīgs arī domāt par cilvēku garīgo veselību. Bet tas, redz, nāk tikai tad, kad cilvēki var sev nodrošināt pamatlietas, ko, diemžēl, Latvijā nodrošināt nevar liels daudzums cilvēku. Tad nevajag brīnīties, ka nav darbinieku un taisīt virsrakstus "Latvijā nav darbaspēka".... Latvijā darbaspēka pa pilnam, tikai, redz, ne tajās nozarēs, kur valsts grib. Varbūt radīt darbavietas tiem, kurtiem ir diplomi, nevis brēkt, ka nav darbinieku nozarēs, kur tā jau par daudz visa kā?
Janis Lapins
17 oktobrī, 11:10
Sakartojiet valsti tad arī demogrāfijas problēmas nebūs. Traģikomēdija.
Sky Walker
17 oktobrī, 11:10
Nodokļu atlaides un lielāks pensijas apjoms pensionējoties proporcionāli bērnu skaitam būtu labs stimuls demogrāfijas atveseļošanai.
Valdis Ozols
17 oktobrī, 11:10
Ja izaudzinātie bērni turpinās izbraukt un strādāt ārzemēs, celt citu valstu ekonomikas, bet mēs savilksim jostas, lai vēl kādu izaudzinātu! Kur kungiem loģika?
Laima Drosmīgā
17 oktobrī, 08:10
Esmu dzimusi 1971 gada un gimene ir 6 berni...,tad ko Jus no ta secinat? Ari daudzbernu gimene demografiju neatrisinas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Un no Latvijas aizbrauks ari mani berni,ta sakot.
Māra Muktupāvela
17 oktobrī, 08:10
Ja Tu gribi, tad Es gribu... vairosimies LATVIJAI! ;)
Autorizēts Lietotājs
17 oktobrī, 07:10
Nu ko var visu laiku muldēt, ka Latvija bez imigrantiem izputēs. Latvija neizputēs. Cita lieta, ka nākamajiem pensionāriem nebūs pensijas, neskatoties uz maksātajiem nodokļiem un -ntajiem pensiju līmeņiem. Visiem nākotnes pensionāriem jau tagad jādomā pašiem par savām vecumdienām. Bet ar šeit nopelnītajiem grašiem tas nav iespējams, tāpēc pareizāk ir pakot mantas. Un naivi domāt ka dienvidnieki baigi rausies un pusi algas atdos jūsu laimīgajām vecumdienām bet paši ar 10 bērniem dzīvos pusbadā.
Mihails Fedulovs (MIHA)
17 oktobrī, 07:10
Pat 9 bērni katrā neko nemainīs, ja šeit nebūs darba un pielietojuma izglītībai, 90% no bērniem, pēc pilngadības sasniegšanas ar vecāku svētību sakravās somas lai dotos peļņā uz ārzemēm. Kamēr vecāku ienākumi nebūs atkarīgi no bērnu sociālajām iemaksām, tikmēr vecāki ieteiks bērniem braukt labākas zemes meklējumos un Lv kā bija tā paliks par bezmaksas bērnudārzu un skolu kas sagatavo strādniekus Vācijai un Anglijai
Mariss Andersons
17 oktobrī, 07:10
Vai nav kretīns??? Paskaitiet cik ir devušies prom uz neatgriežšanos??? Vai tiešām Latvija spēs pieražot darbaspēku visai Eiropai un kkas paliks pašiem??? Smiekli nāk, kā var kko tādu muldēt.
Obi-Wan Kenobi
17 oktobrī, 07:10
Ļoti vienkārši. Ja man alga būtu par 500 EUR lielāka, vai es būtu atbrīvots no tiešajiem nodokļiem un nodevām, tad man ģimenē būtu vēl 1 bērns.
Janis Zalitis
17 oktobrī, 06:10
Normāls viedoklis no cilvēka, kas pats dara un orientējas tēmā. Nevis kā tepat blakus dažu trīsdesmitgadnieču zemapziņas histērija laužas uz āru - "lai cik es nedzemdētu, nekas nemainīsies". Izrādās, vajag tikai 1! Bet vairāk arī neskādēs, protams. Un cik ir cilvēku, kam jau ir, un, kas pilnā nopietnībā (un godīgi pret sevi un citiem) var apgalvot, ka +1 būtu neiespējami vai pārāk grūti.
© TVNET. Visas tiesības paturētas