Pk, 7.10.2022.

Ugunsgrēku Ādažu poligonā turpinās dzēst visu diennakts gaišo laiku

LETA
Ugunsgrēku Ādažu poligonā turpinās dzēst visu diennakts gaišo laiku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Ugunsgrēka Ādažu poligonā dzēšanas darbi tā ierobežotajā teritorijā joprojām turpinās un tā dzēšanas darbi noritēs turpmāko dienu diennakts gaišajā laikā. Pēc tumsas iestāšanās ugunsgrēka vietu plānots uzraudzīt, lai uguns neatsāktos, informēja Valsts meža dienestā (VMD).

VMD pastāstīja, ka vietā, kur Ādažu poligonā nedēļas nogalē izcēlās ugunsgrēks, ārpus ierobežotās teritorijas liesmas tālāk vairs neizplatās un arī sadūmojums ir ievērojami mazinājies, tomēr pilnīga ugunsgrēka likvidēšana var prasīt vēl vairākas dienas.

Meža ugunsgrēks Ādažu poligonā plašumā neiet, jo vakar tā teritorija tika ierobežota. Pēc tam visa platība tika uzmērīta un pēc mērījumu rezultātiem secināts, ka uguns skartā platība kopumā ir 770 hektāri.

Saskaņā ar VMD sniegto informāciju, dzēšanas darbos ugunsgrēka ierobežotajā teritorijā piedalās VMD, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Nacionālie bruņotie spēki (NBS), kā arī zemessardze. Arī NBS Gaisa spēku helikopters ir gatavs jebkurā brīdī pacelies gaisā, ja būs tāda nepieciešamība.

Kā ziņots, ugunsgrēks Ādažu poligonā izcēlās svētdien.

Detalizētāks vērtējums par to, kādi zaudējumi ar šo ugunsgrēku nodarīti dabas resursiem, būšot zināms vēlāk.

NBS Ādažu poligons ir izvietots Ādažu un Sējas novadu administratīvajās teritorijās, poligona platība aizņem vairāk nekā 13 000 hektāru un ir viens no lielākajiem Baltijas valstīs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu