Izmešu falsificēšanas lietā policija arestējusi vienu no «Porsche» vadītājiem

FOTO: REUTERS/SCANPIX

Vācijas policija aizturējusi vienu no Vācijas luksusa automašīnu ražotāja «Porsche» vadītājiem saistībā ar izmeklēšanu kaitīgo izmešu falsificēšanas lietā.

««Porsche» direktors Olivers Blūme informējis darbiniekus, ka Štutgartes prokuratūra arestējusi vienu no vadītājiem,» norādīja uzņēmuma preses pārstāvis.

Kompānija šī vadītāja vārdu nemin, taču laikraksts «Bild» un izdevums «Wirtschaftswoche» vēsta, ka aizturētais ir Jergs Kerners. Viņš ir par «Porsche» dzinēju izstrādes nodaļu atbildīgais inženieris, kurš iepriekš strādāja uzņēmumā «Audi», kad 2015.gadā atklātībā nonāca kaitīgo izmešu falsificēšanas skandāls.

Jau ziņots, ka Vācijas policija trešdien veica kratīšanu divu augsta līmeņa Vācijas luksusa automašīnu ražotāja «Porsche» vadītāju un viena bijušā uzņēmuma darbinieka īpašumos saistībā ar izmeklēšanu kaitīgo izmešu falsificēšanas lietā.

Pret trīs pagaidām vārdos nenosauktām personām tiek veikta izmeklēšana par iespējamu krāpniecību un nepatiesu reklāmu izplatīšanu saistībā ar «Porsche» ražotu dīzeļautomašīnu kaitīgo izmešu manipulēšanu.

«Porsche» apstiprinājis informāciju par šīm kratīšanām, piebilstot, ka tās veiktas uzņēmuma birojos Štutgartē, kā arī «Audi» birojos Ingolštatē.

Abi zīmoli pieder Vācijas autobūves koncernam «Volkswagen».

Šī ir pirmā reize, kad «Porsche» birojos veiktas kratīšanas saistībā ar dīzeļdzinēju kaitīgo izmešu falsificēšanas lietu, taču iepriekš kratīšanas jau veiktas gan «Volkswagen», gan «Audi» birojos.

«Volkswagen» 2015.gada septembrī izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrēta tipa dīzeļdzinējiem, kam uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.

Lasītākais šobrīd

Uz augšu