«Orkla Confectionery & Snacks Latvija» būvēs jaunu cepumu ražotni Ādažos

TVNET/LETA
«Orkla Confectionery & Snacks Latvija» būvēs jaunu cepumu ražotni Ādažos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Lūka / LETA

Konditorejas un uzkodu ražotāja SIA «Orkla Confectionery & Snacks Latvija» ir izlēmusi grupas ietvaros nostiprināt cepumu ražošanu un būvēt jaunu ražotni Latvijā, radot 200 jaunas darba vietas, informēja kompānijā.

Uzņēmuma pārstāvji ziņo, ka jaunā cepumu ražotne tiks būvēta Ādažos, blakus jaunajai «Laimas» ražotnei. Tā specializēsies tikai cepumu un vafeļu ražošanā un būs lielākā šāda veida ražotne Baltijas valstīs un Skandināvijā. Plānots, ka jaunā ražotne sāks darbu 2022.gada nogalē. Tuvākajā laikā uzņēmums sāks ražotnes būvniecības plānošanas darbus un šī investīciju lēmuma īstenošanu, kā arī informēs par projekta attīstības galvenajiem posmiem.

«Šis ir nozīmīgs lēmums Latvijas pārtikas nozares vēsturē, nodrošinot vēl nebijušas investīcijas un jaunus ražošanas apjomus. Balstoties uz mūsu profesionālajām zināšanām, kā arī cepumu un saldumu ražošanas tradīcijām mūsu valstī, ir pieņemts lēmums būvēt cepumu un vafeļu ražošanas kompetences centru Latvijā,» teica «Orkla Confectionery & Snacks Latvija» valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Kompānijas pārstāvji atzīmēja, ka, investējot jaunā, modernā ražotnē, «Orkla» turpina specializēšanos, attīstot un koncentrējot ražošanu vienuviet. Tas nozīmē, ka uz jauno ražotni Ādažos tiks pārcelta ne tikai «Selga» cepumu, vafeļu un piparkūku ražošana, bet arī cepumi, ko patlaban ražo Kungelvas pilsētas ražotnē Zviedrijā. Tādējādi Latvijā tiks ražoti cepumi un vafeles Skandināvijas un Baltijas valstīm, kā arī nākotnē citiem tirgiem, veidojot vafeļu un cepumu ražošanas kompetenču centru šajā reģionā.

Saskaņā ar kompānijas pārstāvju vēstīto, jaunā ražotne nodrošinās «Orkla» grupas konkurētspēju nākotnē, sniedzot iespēju mērķtiecīgi investēt jaunās tehnoloģijās, tādējādi paaugstinot ražošanas efektivitāti un radot spēcīgāku ražošanas platformu, kas dos iespēju izgatavot jaunus produktus, ieviest inovācijas, kā arī palielināt eksportu.

Plānots, ka līdz ar jaunās ražotnes izveidi, nākamo četru gadu laikā, «Orkla Confectionery & Snacks Latvija», radīs 200 jaunas darba vietas. Esošā «Staburadzes» ražotne Artilērijas ielā turpinās ražot «Staburadzes» kūkas, «Laimas» zefīrus un «Pedro» uzkodas un ēdienus.

Investīciju apmēru uzņēmuma pārstāvji pagaidām neatklāj.

«Orkla Confectionery & Snacks Latvija» dibināta 2009.gadā un līdz 2015.gada beigām bija pazīstama ar nosaukumu «NP Foods». Uzņēmums nodarbojas ar cukura, šokolādes un citu konditorejas izstrādājumu ražošanu un vairumtirdzniecību, kā arī kartupeļu pārstrādi. Uzņēmuma pamatkapitāls šobrīd ir 40 240 268 eiro. «Orkla Confectionery & Snacks Latvija» pārstāv produktu zīmolus «Laima», «Selga», «Staburadze», «Ādažu Čipsi», «Taffel the Original Snacks» un «Pedro». Uzņēmums eksportē preces uz gandrīz 30 valstīm, tajā kopumā strādā vairāk nekā 1 000 cilvēku.

«Orkla Confectionery & Snacks Latvija» ir koncerns, kurā ietilpst arī tā meitasuzņēmumi SIA «Orkla Logistics Latvija», SIA «Saldumu Tirdzniecība», SIA «Latfood Agro», kā arī līdz rudenim koncernam plānots pievienot «Staburadzes konditoreju». 2016.gadā koncerns strādāja ar konsolidēto apgrozījumu 77,774 miljonu eiro apmērā, bet koncerna peļņa pēc nodokļiem sasniedza 769 tūkstošus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu