T, 17.08.2022.

BVKB speciālisti apskatīs Vanšu tilta nobrukušās kāpņu konstrukcijas

LETA
BVKB speciālisti apskatīs Vanšu tilta nobrukušās kāpņu konstrukcijas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Evija Trifanova/LETA

Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) speciālisti otrdien apskatīs Vanšu tilta nobrukušās kāpņu konstrukcijas, sacīja BVKB pārstāve Elīna Korba.

BVKB kompetence attiecas uz publisko ēku, nevis būvju, ekspluatācijas uzraudzību, skaidroja Korba. Tomēr Ekonomikas ministrija (EM), ņemot vērā tilta sabiedrisko nozīmību, ir lūgusi BVKB pārbaudīt tiltu un sniegt viedokli par tā ekspluatācijas drošību.

«Šodien pēcpusdienā BVKB būvinspektori un eksperti dosies apsekot tiltu, un atzinums varētu būt gatavs tuvākajās dienās,» sacīja Korba.

EM aģentūrai LETA skaidroja, ka Vanšu tilts, kā arī jebkurš cits tilts, ir vietējās pašvaldības būvvaldes kompetencē, kas nozīmē, ka Rīgas pilsētas būvvalde veic Vanšu tilta ekspluatācijas uzraudzību, tas ir, pārliecinās, ka tilts visā tā ekspluatācijas laikā atbilst Būvniecības likumā nostiprinātajiem principiem, piemēram, viens no tiem ir lietošanas drošība, kas ietver arī mehānisko stiprību un stabilitāti. Arī par tilta uzturēšanu atbild Rīgas domes Satiksmes departaments.

«Tomēr, ņemot vērā, ka Vanšu tilts ir sabiedriski nozīmīgs objekts un tā ekspluatācijas kvalitāte ietekmē visas sabiedrības drošību, esmu uzdevis BVKB steidzami veikt būves vizuālo apsekojumu, sniedzot savu viedokli par tālāko rīcību Rīgas pilsētas būvvaldei un Ekonomikas ministrijai,» norādīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V), piebilstot, ka tikai Rīgas pilsētas būvvalde ir tiesīga pieņemt lēmumu par tilta remontu vai tā slēgšanu.

SIA «Rīgas tilti», kas ir norobežojusi pieeju daļēji nobrukušajām Vanšu tilta kāpnēm, plašākus komentārus par situāciju aģentūrai LETA nesniedza, uzsverot, ka visu informāciju sniegs Rīgas domes Satiksmes departaments.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Vanšu tiltam Rīgā daļēji ir nobrukušas ar vienām kāpnēm saistītās konstrukcijas. Konstrukcijas nobrukušas pie kāpnēm, kas no Vanšu tilta ved lejā uz 11.novembra krastmalu.

Departamentā pirmdien skaidroja, ka «Rīgas tiltu» darbinieki kopā ar Satiksmes departamenta pārstāvjiem apskata tiltu, lai pārliecinātos, vai nobrukums nerada draudus satiksmei.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu