Notiks kārtējais protests pret pāreju uz mācībām latviešu valodā

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Šorīt Rīgā notiks protests pret pāreju uz mācībām latviešu valodā, ziņo Latvijas Krievu savienība.

Šoreiz protests notiks iepretim Saeimas ēkai plkst.8.30. «Tas ir laiks, kad deputāti nāks uz parlamentu. Akcijas dalībniekiem būs iespēja tieši vērsties pie likumdevējiem,» skaidrots protesta pieteikumā.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domē, protestā pieteikta aptuveni 300 cilvēku dalība.

Protesta pieteikumu iesniedza Krievu skolu aizstāvju štābs. Protests, kā skaidroja tā pieteicēji, pieteikts šajā laikā, jo tieši šodien Saeimā paredzēts izskatīt likumprojektu par grozījumiem likumos, paredzot pakāpenisku pāreju uz mācībām valsts valodā.

Kā ziņots, Ministru kabinets janvārī piekrita no 2019.gada 1.septembra vispārējās izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Valdība piekrita grozīt Izglītības likumu un Vispārējās izglītības likumu, abos normatīvajos aktos iekļaujot nosacījumus, kas jāsasniedz, lai nodrošinātu pāreju uz mācībām latviešu valodā, pārmaiņas noslēdzot 2021./2022.mācību gadā.

Izglītības un zinātnes ministrijā skaidroja, ka pārmaiņu mērķis ir nodrošināt ikvienam bērnam Latvijā līdzvērtīgas iespējas iegūt kvalitatīvu izglītību, kas veicina 21.gadsimtā nepieciešamo zināšanu, prasmju un attieksmju apguvi. Jaunais mācību valodas regulējums paplašinās mazākumtautību jauniešu iespējas profesionālajā un augstākajā izglītībā, kur mācības notiek latviešu valodā, kā arī viņu konkurētspēju darba tirgū.

Uz augšu
Back