C, 18.08.2022.

Tiks uzskaitīti militārajos objektos augošie dižkoki

TVNET
Tiks uzskaitīti militārajos objektos augošie dižkoki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Ieva Čīka / LETA

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki iesaistās iniciatīvā «LV100 Dižošanās», kuras laikā tiks fiksēti mācību poligonos un militārajiem objektiem piegulošajās teritorijās esošie dižkoki, ziņo Aizsardzības ministrija.

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki iesaistās iniciatīvā «LV100 Dižošanās», ko organizē Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs un Dabas aizsardzības pārvalde.

Nacionālo bruņoto spēku mācību poligonos un citās militārajiem objektiem piegulošajās teritorijās tiks fiksēti vēl neapzinātie dižkoki, tādējādi papildinot jau šobrīd saskaitīto vairāk nekā 8000 dižkoku sarakstu, kas gan ir tikai ceturtā daļa no visiem Latvijas dižkokiem.

Ceturtdien, 25. janvārī, plkst. 13.00 svinīgā pasākumā akcijai tiks pieteikti dižkoki, kas atrodas Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas teritorijā.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, personīgi atbalstot iniciatīvu «LV100 Dižošanās», atzīst, ka viņu uzrunājis Latvijas valsts simtgades aicinājums dāvināt savu laiku labiem darbiem pašiem sev un Latvijai, lai kopīgi paveiktu nozīmīgas lietas. Arī savā līdzšinējā pieredzē aizsardzības ministrs par vienu no aizraujošākajiem vaļaspriekiem izvēlējies dižkoku meklēšanu, izmantojot Gunta Eniņa grāmatu «100 dižākie un skaistākie».

Šajā akcijā ministrs aicina iesaistīties arī Jaunsardzi, apzinot savas dzīvesvietas tuvumā esošos kokus, kuri varētu pretendēt uz dižkoka statusu un informējot par to Dabas aizsardzības pārvaldi. Tāpat R. Bergmanis uzsver, ka Nacionālo bruņoto spēku piederošās zemju teritorijās augošie dižkoki tiks apkopti, lai to turpmākai augšanai nekas netraucētu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu