C, 23.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Amberdent Clinic: biznesa plāns atbild uz visiem jautājumiem

Amberdent Clinic: biznesa plāns atbild uz visiem jautājumiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Mana sieva Elīna (Rubeze-Upīte) zobārstniecības nozarē strādā jau septiņus gadus. Pirms trim gadiem doma par savu zobārstniecības klīniku kļuva par mūsu aicinājumu, – stāsta Amberdent Clinic īpašnieks un vadītājs Agnis Upītis.

Gribējām radīt kaut ko labu tepat Jūrmalā. Jāsaka, ka viegli nekas nenotiek – bija jāpieliek daudz pūļu, bija daudz aprēķinu, daudz papīru darbu. Taču viss iegrozījās veiksmīgi – atradām piemērotas telpas, atrisinājām jautājumu ar finansējumu, un te nu mēs esam!

Kopumā uzņēmuma izveides process aizņēma četrus mēnešus. Biznesa plāna rakstīšana bija ļoti noderīga. Tā palīdzēja mums pašiem saprast, vai ir vērts to darīt, vai tas strādās un vai patērētājam tas vispār ir vajadzīgs. Es teiktu, ka biznesa plāns dod atbildes uz visiem jautājumiem. Kad sākām strādāt, mēs arī rūpīgi sekojām, vai viss iet, kā vajag, vai pie kaut kā tomēr ir jāpiestrādā.

Biznesa uzsākšana, it īpaši zobārstniecībā, prasa lielus sākotnējos ieguldījumus. Tāpēc ir labi, ka ar ALTUM Starta aizdevuma palīdzību varējām jau pašā sākumā iegādāties nepieciešamās iekārtas.

Sākām ar vienu zobārstniecības kabinetu, ar vienu tehniķa vietu, un mūsu komandā sākotnēji bija pieci cilvēki. Nepilnos trijos gados mums ir divi kabineti, pieci tehniķi, mūsu komanda jau ir izaugusi līdz 20 cilvēkiem. Varētu teikt, ka strādājam ideālā savienībā – es atbildu par biznesa lietām, bet mana sieva Elīna ir zobu tehniķe, vada laboratoriju un atbild par produktu. Tieši Elīnas vadībā top daudzie skaistie smaidi.

Mūsu veiksmes pamatā ir divi faktori. Pirmkārt, mēs sākumā bijām piesardzīgi, nedarījām vairāk, kā varētu pacelt. Otrkārt, būtiska ir pakalpojuma kvalitāte. Zobārstniecībā uz vietas ir arī laboratorija. Ar zobu tehniķiem strādājam tepat, līdz ar to arī protezēšanas rezultāts ir labāks, un tas ļoti patīk pacientiem.

Mēs noteikti gribam augt, tomēr augt kvalitātes nevis kvantitātes ziņā. Ja ir liels apjoms, tas jau ir konveijers, bet konveijeru mēs noteikti negribam.

Uzzini par valsts atbalsta iespējām biznesa sākšanai un attīstībai.

Tēmas
Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu