Nodedzis Carnikavas koka dievnams Siguļos

Ilustratīvs attēls FOTO: Evija Trifanova/LETA

Naktī uz svētdienu Carnikavas novada nodedzis rekonstrukcijā esošais Carnikavas dievnams Siguļos, informēja Ādažu Evanģēliski luteriskajā draudzē.

(ziņa papildināta ar jaunāko informāciju)

Ugunsgrēkā cietušo nav un nelaimes apstākļus izmeklēs atbildīgās institūcijas. Savukārt Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica uzskata, ka dedzināšana bijusi ļaunprātīga. «Ar ļoti skumju ziņu carnikaviešiem ir atnācis Otrās adventes rīts.

Jau gandrīz restaurētā Siguļu baznīca ir nodegusi. Visticamāk, ka kārtējais mēģinājums to aizdedzināt būs sanācis,

jo restauratori jau četras dienas kā nav bijusi šeit, sildītāji arī nebija, baznīca aizdegās no tālā stūra,» savā profilā sociālajā tīklā «Facebook» raksta Jurēvica.

Draudzē informēja, ka Carnikavas dievnams bija rekonstrukcijā un 2018.gadā to bija plānots atvērt dievkalpojumiem. Šis gads draudzē tika veltīts ziedojumu vākšanai dievnama atjaunošanai, lai savāktu nepieciešamo līdzfinansējumu baznīcas rekonstrukcijas ceturtajai būvniecības kārtai, kas tika līdzfinansēta no Lauku Atbalsta dienestā administrētās Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu projekta saņemtās naudas. Projekts paredzēja pilnībā atjaunot un pabeigt baznīcas ārējo apdari, kā arī atjaunot iekšējo apdari, tai skaitā izbūvēt balkonu, altāra daļu, griestus un sienas. Decembra sākumā daļa šo darbu jau gandrīz tika pabeigti.

Ādažu Evanģēliski luteriskajā draudzē pastāstīja, ka šogad bija notikuši vairāki draudzes ziedojumu vākšanas un atbalsta pasākumi Carnikavas baznīcai. Aprīlī draudze talkoja Lielās Talkas laikā un sakopa baznīcas apkārtni. Maijā svinīgā dievkalpojumā tika iestādīts Latvijas Simtgades ozols. Jūnijā tika atvērtas baznīcas durvis Baznīcu naktī un Vasarsvētkos svinēts pirmais dievkalpojums kopš baznīca atradās rekonstrukcijā. Augustā Nēģu svētkos Carnikavā tika savākta vēsturiski lielākā ziedojumu summa baznīcas atjaunošanai.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā informēja, ka izsaukums uz ugunsnelaimi saņemts plkst.5.22. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg pusotra stāva koka baznīcas ēkas jumts. Ugunsgrēka likvidācijas laikā iebruka baznīcas tornis un siena pie tā.

Ugunsgrēku izdevās lokalizēt plkst.7.46, taču tika izsludināts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Dzēšanas darbos piedalījās 13 ugunsdzēsēji, izmantojot trīs auto cisternas.

Kā liecina informācija Baznīcēku atjaunošanas fonda mājaslapā, 1729.gadā Siguļu kalnā celtā Carnikavas luterāņu baznīca ir vienīgā koka baznīcas ēka, kas saglabājusies Vidzemes piekrastē.

Uz augšu
Back