«Cilvēks suņa kažokā» - aklais Aleksejs ar pavadoni Teodoru dzīvoja viens otram

FOTO: Servisa suņu biedrība «Teodors»

Citu suni? Nekad! Tā pirms gada sacīja Aleksejs Volkovs. Nesen ar vēzi bija miris viņa uzticamais pavadonis – suns Teodors, kura vārdā nosaukta servisa suņu biedrība. Tagad draugi un kolēģi Aleksejam gatavo Ziemassvētku dāvanu, jaunu pavadoni - labradoru vārdā Serena, ar kuru neredzīgajam vīrietim izveidojies labs kontakts.

Kinologi saka, ka tā, ka saikne ir teju telepātiska, notiek reti, tomēr notiek.

FOTO: Servisa suņu biedrība «Teodors»

Ja naktīs guļot Aleksejs nemierīgi pagrozījās, Serena tūdaļ traucās pie viņa.

Kopumā servisa suņu biedrībā pavadoņa «diplomu» saņēmuši deviņi suņi. Suņa apmācība ilgst apmēram gadu – dažreiz ilgāk, jo daudz kas atkarīgs no konkrētā dzīvnieka, stāsta Zaiga. Vislabāk sevi kā pavadoņus pierādījuši labradori, zelta retrīveri un jaukteņi. Serena ir divus gadus vecs suns, kas lielāko apmācību daļu jau sekmīgi pabeigusi.

FOTO: Servisa suņu biedrība «Teodors»

Patiesībā tie, kas ceļu noiet līdz galam un kļūst par pavadoņiem, ir supersuņi.

Kinoloģe lēš, ka suņi pavadoņi Latvijā būtu vajadzīgi ap 90 vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem. Tomēr tas vēl nav viss. Pasaulē suņi pavadoņi ikdienas gaitās palīdz cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ratiņkrēslā, cilvēkiem, kuri cieš no cukura diabēta vai epilepsijas lēkmēm. Biedrībā saka, ka pagaidām pie mums šādu četrkājaino pavadoņu nav, bet nākotnē plānots apmācīt.

Servisa suņu biedrība pastāv kopš 2013.gada, un tās darbību pilnībā nodrošina ziedojumi. Biedrībā ir ap 20 cilvēku.

Lasītākais šobrīd

Uz augšu