Kučinskis neesot gatavs izjaukt koalīciju, iestājoties par izmaiņām Pilsonības likumā

Ministru prezidents Māris Kučinskis

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) neesot gatavs izjaukt koalīciju, lai iestātos par izmaiņām Pilsonības likumā.

Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma» viņš uzsvēra, ka nav gatavs milzīgai cīņai par Valsts prezidenta rosinātajiem grozījumiem un izjaukt koalīciju.

Viņš gan atzina, ka 23 bērni, kuri šā gada pirmajā pusē piedzimuši nepilsoņu ģimenēs, nav nacionālās drošības drauds.

Turklāt, visticamāk, Valsts prezidents Raimonds Vējonis neesot domājis nākt klajā ar radikālām izmaiņām. Pašlaik to neviens nespējot pateikt, jo šīs iniciatīvas neviens vēl nav redzējis.

Kā ziņots, nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) negatīvās nostājas dēļ valdošā koalīcija neatbalstīs Vējoņa ierosinājumu vairs nepiešķirt nepilsoņa statusu Latvijā dzimušajiem bērniem.

Pēc nacionālās apvienības iniciatīvas šis jautājums šodien tika pārrunāts valdošās koalīcijas partiju sanāksmē. «Mēs atgādinājām, ka koalīcijas līgumā ir noteikts jautājumu loks, par ko jāpanāk konsenss, lai varētu virzīties uz priekšu. Pilsoņu loka paplašināšana ir viens no šādiem jautājumiem,» žurnālistiem sacīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Viņš uzsvēra, ka Latvijā joprojām nav vienotas izglītības sistēmas, līdz ar to šāda prezidenta iniciatīva nebūtu atbalstāma. VL-TB/LNNK šodien informēja partnerus, ka izmantos savas veto tiesības, kā arī guva apstiprinājumu no koalīcijas, ka šis priekšlikums netiks virzīts.

Prezidents rosina dot iespēju Latvijā jaundzimušiem nepilsoņu bērniem kļūt par Latvijas pilsoņiem jau viņu piedzimšanas brīdī, ja vien viņu vecāki saviem bērniem neizvēlas citas esošas valsts pilsonību. Vējonis iepriekš paudis viedokli, ka Latvijā ir pienācis laiks pielikt punktu nepilsoņu statusa piešķiršanai.

«Izsvērts lēmums parlamentā būs svarīgs, jo visi bērni, kas dzīvo Latvijā, ir mūsu bērni, gan piedzimušie, gan tie, kas vēl tikai piedzims. Ir pienācis laiks pielikt punktu nepilsoņu statusa jaunai piešķiršanai, jo esam Eiropas valsts, dzīvojam progresīvā, modernā valstī, kas varbūt ir gatava šāda veida izaicinājumiem,» pauda Vējonis.

Uz augšu