Latvijas Olu ražotāju asociācijas vadītāja atgādināja, ka kopš 2012. gada Eiropas Savienībā (ES) tika ieviestas stingrākas dējējvistu labturības prasības, kuras izpilda arī visi Latvijas un Lietuvas olu ražotāji. Attiecīgās prasības ir vienas no stingrākajām pasaulē, nosakot augstāku olu cenu salīdzinājumā ar valstīm, kurās ES prasības netiek piemērotas. Saskaņā ar ES noteiktajiem olu tirdzniecības standartiem, dējējvistu turēšanas veidu olu marķējumā apzīmē ar vienu no šādiem skaitļiem - bioloģiski sertificētas olas - «0»; brīvu turēšanu - «1»; turēšanu kūtī - «2», turēšanu sprostos - «3».
Jau ziņots, ka «Dzīvnieku brīvība» plāno rīkot divus piketus pie mazumtirdzniecības tīkla «Rimi» veikaliem Rīgas centrā, lai aicinātu tirgotāju apņemties līdz 2025.gadam pilnībā atteikties no sprostos turētu vistu olu tirdzniecības. «Dzīvnieku brīvības» valdes locekle Katrīna Krīgere uzsvēra, ka dējējvistu turēšana sprostos ir viena no cietsirdīgākajām lopkopības praksēm, kas nav savietojama ar dzīvnieku labturību. Tā radot milzu ciešanas miljoniem putnu, liedzot tiem jebkādas iespējas paust savu dabisko uzvedību.
Tāpat vēstīts, ka vietnē «rimi.olucena.lv» dažu dienu laikā vairāk nekā 5000 cilvēku aicinājuši «Rimi» atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības un izmantošanas.
1.augustā Lietuvas dzīvnieku aizstāvības organizācija «Tušti narvai» publicēja video materiālus no dējējvistu fermām Lietuvā, kurās ražotās olas tiekot pārdotas arī Latvijā ar «Rimi» privāto preču zīmi. Video materiālos, kas esot iegūti šovasar vistu fermās Ausienišķu un Kaušēnu ciematos, redzamas dējējvistas ar apspalvojuma trūkumu, ievainojumiem un parazītiem, kā arī nāves gadījumi fermā. Vienlaikus Lietuvas Pārtikas un veterinārais dienests nekonstatēja pārkāpumus uzņēmuma «Kaušēnu paukštynas» ražotnē.