C, 11.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Lido» grupas apgrozījums pērn audzis par 15,4%; zaudējumi - € 1,2 miljoni

TVNET/LETA
«Lido» grupas apgrozījums pērn audzis par 15,4%; zaudējumi - € 1,2 miljoni
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Čīka/LETA

Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma «Lido» grupas apgrozījums pērn bija 45 miljoni eiro, kas ir par 15,4% vairāk, nekā gadu iepriekš, savukārt grupas zaudējumi sasnieguši 1,2 miljonus eiro, pretēji peļņai gadu iepriekš, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Uzņēmuma pārstāvji uzsvēra, ka, lai arī AS «Lido» ēdināšanas uzņēmumiem 2016.gads noslēdzies ar 229 000 eiro peļņu, grupa kopumā strādājusi ar zaudējumiem, kas skaidrojami ar Vācijas tirgū veiktajām investīcijām.

AS «Lido» valdes priekšsēdētājs Māris Blumbergs sacīja, ka zaudējumi pagājušajā finanšu gadā tiek uzskatīti par investīcijām, kas atmaksāsies ilgtermiņā, uzņēmumam paplašinot savu darbību.

«Pērnais gads «Lido» grupai uzskatāms par attīstības gadu. Esam aktīvi strādājuši pie tā, lai paplašinātu uzņēmuma darbību gan Latvijā, gan Eiropā. Restorānu atvēršana mums jaunā tirgū – Berlīnē – ir prasījusi salīdzinoši augstas izmaksas, kas savukārt atspoguļojies peļņas samazinājumā,» sacīja Blumbergs.

Runājot par 2017.gada plāniem, Blumbergs atklāja, ka prioritāte ir nostiprināties Vācijas tirgū. «Visā «Lido» grupā pievērsīsim pastiprinātu uzmanību ražošanas procesu efektivitātes kāpināšanai, administrācijas izmaksu stingrai kontrolei, kā arī tirgus daļas noturēšanai un palielināšanai augošas konkurences apstākļos. Tāpat turpināsim attīstību, plānojot ēdināšanas konceptu pilnveidošanu un jaunu restorānu atvēršanu gan Latvijā, gan citviet Eiropā, nodrošinot klientiem svaigu, dabīgu un pilnvērtīgu ēdienu,» uzsvēra Blumbergs.

Rudenī «Lido» plāno atvērt jaunu restorānu Imantā esošajā tirdzniecības centrā «Damme».

2015.gadā «Lido» grupas apgrozījums bija 39 miljoni eiro, bet peļņa - 1,9 miljoni eiro.

«Lido» grupā ietilpst divpadsmit restorāni un trīs veikali Rīgā, trīs «Lido» restorāni Tallinā, divi restorāni «Kirsons» un ražotne Berlīnē, kā arī gaļas un kulinārijas ražotne, alus darītava un konditoreja Rīgā.

Uzņēmums dibināts 1991.gadā. Tā pamatkapitāls ir 992 427 eiro. Uzņēmuma dibinātājs, ilggadējais īpašnieks un vadītājs Gunārs Ķirsons pašlaik ieņem «Lido» padomes priekšsēdētāja amatu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu