Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

CSDD ar asprātīgām ceļa zīmēm sāk kampaņu, lai celtu braukšanas kultūru uz ceļiem

LETA
CSDD ar asprātīgām ceļa zīmēm sāk kampaņu, lai celtu braukšanas kultūru uz ceļiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ar asprātīgām ceļazīmēm sākusi kampaņu #Parlabāmattiecībām, lai celtu braukšanas kultūru uz Latvijas ceļiem.

Pievienota priekšpēdējā rindkopa

Kampaņas sākumposmā CSDD prezentēja desmit nerakstītus ceļu satiksmes likumus, ar kuriem iepazīstināja Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS), kā arī sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram, olimpiete Ineta Radēviča.

Atklāšanas pasākumā Augulis norādīja, ka

joprojām ir daudz jomas satiksmes kultūrā, kur Latvijai ir jālabojas.

Kā piemērus viņš minēja satiksmes dalībniekus, kuri regulāri maina joslas, kā arī cilvēkus, kas nerāda pagrieziena signālus.

CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs atgādināja, ka CSDD veiktā aptaujā 70% autovadītāju atbildēja, ka viņus kaitina satiksmes dalībnieki, kuri nerāda pagrieziena signālus.

Foto: www.facebook.com/csddlatvia

Svinīgajā ceļa zīmju atklāšanā katrai ceļa zīmei tika piešķirts aizbildnis, kurš sīkāk iepazīstināja ar ceļa zīmes būtību.

Pasākumā satiksmes dalībniekus aicināja dot ceļu braucējiem, kas atrodas uz ieskriešanās ceļa, aplī pārkārtoties uz iekšējo joslu, dodot citiem satiksmes dalībniekiem iespēju iebraukt aplī, palaist satiksmes dalībniekus, kas gaida izbrauktuvēs un sānceļos, atstāt drošu telpu velobraucējiem, pie šķēršļiem un ceļu sašaurinājumiem izmantot rāvējslēdzēja principu, atvēlēt vairāk vietu autobusiem un smagajām mašīnām bremzēšanai, lieki nemainīt joslas, saziņai izmantot acu kontaktu un žestus, lieki netaurējot, vienmēr laicīgi izmanot pagrieziena signālus kā arī pievērst uzmanību ceļa aklajām zonām.

CSDD Sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Bērziņa informēja, ka

šodien prezentētās ceļa zīmes uz Latvijas ceļiem nebūs atrodamas, bet ar tām varēs iepazīties Rīgas motormuzejā,

kā arī visu augustu «Circle K» degvielas uzpildes stacijās. Tāpat augustā publiskajā kampaņā uzsvars tiks likts uz mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku tiesībām, piemēram, aicinot auto braucējus ievērot velosipēdistu tiesības. Turpretim, septembrī akcija koncentrēsies uz autovadītāju savstarpējām attiecībām uz ceļa.

Foto: www.facebook.com/csddlatvia
Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu