3 veidi kā pasargāt auto ar keyless-go sistēmu

FOTO: Publicitātes foto

Tiklīdz bija novērojams ar keyless-go aprīkotu automašīnu zādzību skaita pieaugums, tā aizvien vairāk auto īpašnieku sāka interesēties par papildu auto aizsardzības iespējām. Auto drošības sistēmu eksperts «AUTONAMS» piedāvā iepazīties ar trīs sastopamākajiem veidiem, ko auto īpašnieki izmanto, lai pasargātu savus «keyless-go» auto.

1. Cerība jeb «Sociālo tīklu spēks».

Efektivitāte: 0 – X%.

Publiskajā sociālo tīklu vidē ir novērojamas situācijas, kad auto jau ir nozagts un tā īpašnieks vēršas pie sabiedrības ar lūgumu dalīties ar paziņojumu, lai palīdzētu atrast auto. Situācijās, kad garnadži nozagto auto novieto cita mikrorajona iekšpagalmos uz novērošanu (vai kāds meklēs un ieradīsies pēc konkrētā auto), šī metode varētu nostrādāt. Taču lielākajā vairumā gadījumu, kad auto tiek pēc iespējas ātrāk nogādāts tālākai realizācijai citās valstīs vai izjaukšanai detaļās, ir maz ticams, ka cerība varēs glābt šo situāciju un atgūt auto. Jāņem vērā fakts, ka nozagtajiem auto tiek nekavējoties nomainītas valsts numura zīmes, tādēļ auto ir jāmeklē pēc specifiskām pazīmēm (uzlīmes, krāsojums, bojājumi utt.)

2. Folija un signālu slāpējoši maciņi.

Efektivitāte: 30 - 50%.
Šāds risinājums neļauj zaglim nolasīt bezkontakta atslēgas signālu, tādējādi pārtraucot zādzības procesu, nevis cīnoties ar sekām, meklējot auto. Taču, ja Jūs pirkāt automašīnu ar keyless-go sistēmu, visdrīzāk Jums patika ideja par ērtībām, ka auto atslēgas nav jāņem ārā no kabatas vai somiņas. Ietinot tās folijā vai liekot atsevišķā maciņā, tiek pievienots vēl viens papildus solis, zaudējot iepriekš minētās ērtības. Taču pastāv jautājums, vai maciņš un folija gana efektīvi slāpēs signālu. Tāpat būtisks ir arī cilvēciskais faktors - var gadīties aizmirst ielikt atslēgas speciālajā maciņā, vai arī tiek aizmirsts par otras atslēgas signāla slāpēšanu. Ja ikdienā izmantotā atslēga vakarā tiek ielikta maciņā, taču rezerves atslēga stāv vienkārši nolikta atvilktnē, aizsardzība nebūs nostrādājusi.

3. Imobilaizeri. Efektivitāte: 95 – 99%*.

Imobilaizeri prasa papildu ieguldījumus, taču tas ir to vērts, jo sniedz daudzkārt efektīvāku aizsardzību. Atšķirībā no signālu slāpējošiem maciņiem, papildu imobilaizers nesamazina auto lietošanas ērtības. Atšķirībā no auto meklēšanas jau pēc zādzības papildus imobilaizers cīnās ar pašu cēloni, nevis ar sekām. Ir novērots, ka keyless-go automašīnas zog zemi kvalificēti darboņi, kuru vienīgais ierocis ir atslēgas signāla pārtveršanas ierīce. Papildus imobilaizers ir būtisks šķērslis viņu ceļā. Tikpat efektīvi darbojas arī radio meklēšanas sistēmas, kuras parasti izvēlas automašīnām ar tirgus vērtību virs 50000 EUR.

*Pēc SIA Autonams datiem

Uz augšu