S, 28.01.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijas pirmais satelīts «Venta-1» veiksmīgi nogādāts kosmosā; uztverts pirmais signāls

LETA
Latvijas pirmais satelīts «Venta-1» veiksmīgi nogādāts kosmosā; uztverts pirmais signāls
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Kārlis Lithens / LETA

Latvijas pirmais satelīts «Venta-1» veiksmīgi nogādāts kosmosā, informēja Ventspils Augstskolas (VeA) Speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Agnese Jēkabsone. Augstskolas izstrādātais satelīts plkst.6.59 pēc Latvijas laika ar nesējraķeti PSLV-C38 tika nogādāts kosmosā.

«Venta-1» riņķos Zemajā zemes orbītā (LEO) aptuveni 505 kilometru augstumā.

Satelīts zemi apriņķos 16 reizes diennaktī, bet ne vienmēr tā signālu varēs uztvert. Signālu labi varēs uztvert tikai divas līdz trīs reizes dienā

aptuveni uz 10 minūtēm.

Pirmajā orbītas apriņķošanas reizē satelīta signālu nevarēs uztvert, jo tas šķērsos Krievijas vidieni, bet tiek prognozēts, ka jau nākamajās trīs orbītas apriņķošanas reizēs būs iespējams uztvert satelīta signālu.

Uztverts signāls no Latvijas pirmā satelīta «Venta-1», informē Ventspils augstskola (VeA).

Sākotnēji VeA mikroblogošanas vietnē «Twitter» rakstīja: «Šobrīd esam uztvēruši signālus no Čehijas un Lietuvas satelītiem, bet kolēģi no Tartu observatorijas ziņo, ka ir uztvēruši Venta-1 signālu.» Vēlāk tika ziņots, ka arī VeA radiostacijā saņemts vājš pirmais signāls no satelīta.

Nesējraķete «PSLV-C38» bija 44 metrus augsta, tās diametrs - 2,8 metri, bet kopējā masa - 320 tonnas. Raķete sastāvēja no četriem posmiem.

Ar tās palīdzību kosmosā tika nogādāti pavisam 30 satelīti no 15 valstīm.

Ventspils Augstskolas komanda tiešraidei sekoja līdzi augstskolas radiostacijā, no kuras arī notiks satelīta «Venta-1» signālu uztveršana, bet Ventspils Augstskolas pārstāvis – galvenais projekta koordinators no augstskolas puses Aigars Krauze bija devies uz Indiju, lai būtu klāt vēsturiskajam mirklim, kad satelīts sāka savu ceļu kosmosā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu