O, 16.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

ECB obligāciju iegādes programmā uzpirkti Latvijas vērtspapīri par € 1,474 miljardiem

LETA
ECB obligāciju iegādes programmā uzpirkti Latvijas vērtspapīri par € 1,474 miljardiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs
Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs Foto: Ieva Lūka / LETA

Eiropas Centrālās bankas (ECB) īstenotajā valsts sektora vērtspapīru pirkšanas programmā (PSPP) līdz marta beigām ir uzpirkti Latvijas vērtspapīri 1,474 miljardu eiro apmērā, liecina ECB publiskotā informācija.

Savukārt Lietuvas obligācijas līdz 2017.gada marta beigām uzpirktas 2,473 miljardu eiro apmērā, bet Igaunijas obligācijas - 65 miljonu eiro apmērā.

Tostarp martā obligāciju iegādes programmā Latvijas vērtspapīri iegādāti 65 miljonu eiro apmērā, Lietuvas - 75 miljonu eiro apmērā, bet Igaunijas vērtspapīri nav uzpirkti.

Kopumā minētajā ECB programmā līdz 2017.gada marta beigām iegādātas obligācijas 1,481 triljona eiro apmērā, tostarp martā - 68,814 miljardu eiro apmērā.

Latvijas Bankā aģentūrai LETA iepriekš atzīmēja, ka Latvijas obligācijas pamatā iegādājas Latvijas Banka, taču šos vērtspapīrus pērk arī ECB. Tāpat Latvijas Banka pērk arī starptautisko institūciju vērtspapīrus.

Vērtspapīru iegādes programma sākās 2015.gada martā, īstenojot galveno eiro sistēmas - ECB un eiro zonas nacionālo centrālo banku - mērķi uzturēt vidēja termiņa inflāciju tuvu, bet mazāku par 2% gadā. Paplašinātajā aktīvu pirkšanas programmā (PAPP) sākotnēji bija trīs sadaļas - valsts sektora vērtspapīru pirkšanas programma (PSPP), nodrošināto obligāciju pirkšanas programma (CBPP3) un ar aktīviem nodrošinātu vērtspapīru pirkšanas programma (ABSPP), bet kopš 2016.gada 8.jūnija tajā iekļauta arī korporatīvā sektora vērtspapīru pirkšanas programma (CSPP).

Plānots, ka PAPP programma ilgs līdz 2017.gada decembra beigām vai, nepieciešamības gadījumā ilgāk, līdz brīdim, kad ECB būs pārliecinājusies, ka ir vērojama noturīga inflācijas līmeņa korekcija atbilstoši tās inflācijas mērķim. Vienlaikus no 2017.gada aprīļa samazināts vērtspapīru iepirkšanas apmērs PAPP ietvaros - no 80 līdz 60 miljardiem eiro mēnesī. Ik mēnesi pirkto vērtspapīru mērķapjoms PAPP ietvaros kopš 2016.gada aprīļa bija 80 miljardi eiro, bet iepriekš bija 60 miljardi eiro.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu