Kāpēc tas netika darīts un cik cieša bija «Rietumu bankas» saikne ar Bensusānu, varētu skaidrot tagadējais bankas prezidents Pankovs. Pie tiesas zāles viņš apsolīja pēc atgriešanās Rīgā sniegt izvērstu interviju. Taču vēlāk banka paziņoja: pēc advokātu ieteikuma izlemts, ka tas nebūšot lietderīgi.
Komentārus «Rietumu banka» sniedza tikai pēc tam, kad kļuva zināmas prokuroru prasītās sankcijas – 90 miljonu eiro sods bankai un četri gadi cietumā tās prezidentam Pankovam. Bijušajam Parīzes pārstāvniecības vadītājam Ščukam apsūdzība lūdz piemērot pusotru gadu cietumā, bet «France Offshore» vadītājam Bensusānam – septiņus gadus cietumā un deviņu miljonu eiro naudas sodu.
«Rietumu bankas» Juridiskās pārvaldes vadītājs Jaroslavs Zamullo ar bankas preses dienesta starpniecību norādīja: ««Rietumu Banka» nepiekrīt izvirzītajām apsūdzībām un prokurora pozīcijai «France Offshore» lietā. Apsūdzības bezprecedenta prasībām nav pamata, un tās tiks apstrīdētas ar vislielāko nopietnību – kā no tiesiskā, tā arī no faktiskā viedokļa. Mēs vēlreiz uzsveram, ka esam rīkojušies korekti, ievērojot likumu. Banka joprojām ir pārliecināta, ka tiesa novērtēs faktus taisnīgi un objektīvi, un mūsu juristi pārliecinoši nodemonstrēs, ka nav pieļauti nekāda veida pārkāpumi no bankas un tās valdes priekšsēdētāja puses.»
Bankai prasītais naudassods par desmit miljoniem eiro pārsniedz tās pagājušā gada peļņu. Procesu Francijā «Rietumu banka» savā gada pārskatā nepiemin, un noprotams, ka padome uzticas Pankovam, jo oktobrī viņš tika uz trim gadiem pārvēlēts bankas prezidenta amatā.
«de facto» lūdza interviju arī Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) – institūcijā, kas Latvijā uzrauga banku darbību. Tomēr komisijas vadītājs Pēters Putniņš interviju atteica. Pamatojums - FKTK nekomentē individuālu tirgus dalībnieku uzraudzības gaitu, jo sevišķi – tiesvedības laikā.
Līdz ar to nav skaidrs, ko komisija domā par Francijā izvirzītajām apsūdzībām un kā skaidro to, ka Pankovs varēja kļūt par bankas prezidentu atkārtoti jau laikā, kad bija labi zināms, ka Francijā viņš ir apsūdzēts. FKTK gan sola, ka Francijas tiesas spriedums ietekmēs arī Latvijas finanšu sektora uzrauga turpmākos lēmumus. Parīzes Augtākās tiesas spriedums gaidāms pāris tuvāko mēnešu laikā, vēsta «de facto».