C, 11.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kuba ar militāru parādi atzīmējusi revolūcijas 58.gadadienu

TVNET/LETA
Kuba ar militāru parādi atzīmējusi revolūcijas 58.gadadienu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Ar militāru parādi komunistiskā režīma bijušā līdera Fidela Katro piemiņai Kuba pirmdien atzīmējusi revolūcijas 58.gadadienu.

Militārajā parādē piedalījās desmitiem tūkstoši karavīru un zemessardze, kā arī studenti un strādnieki.

Pasākumā klāt bija arī novembrī mūžībā aizgājušā Fidela Kastro brālis un Kubas pašreizējais līderis Rauls Kastro. Parādes dalībniekiem rokās bija plakāti, kas vēstīja «Mēs esam Fidels», un milzīgas Fidela Kastro fotogrāfijas.

Parasti militārā parāde tiek organizēta reizi piecos gados 2.decembrī, bet pēc Fidela Kastro nāves 25.novembrī parāde tika atlikta uz vēlāku laiku.

Kubas likumdevēji, ievērojot Fidela Kastro lūgumu, decembrī vienbalsīgi aizliedza celt pieminekļus un infrastruktūras objektus par godu mūžībā aizgājušajam līderim.

Fidels Kastro pie varas nāca pēc 1959.gada revolūcijas un varas grožus savās rokās paturēja 49 gadus. Viņš izveidoja vienpartijas diktatūru un kļuva par vienu no pazīstamākajām Aukstā kara figūrām.

Kastro bija viens no visilgāk pie varas bijušajiem valsts līderiem modernās pasaules vēsturē, kuram izdevās pārdzīvot gandrīz pusgadsimtu ilgos ASV mēģinājumus gāzt komunistisko režīmu.

Viņš pārdzīvoja arī neskaitāmus atentātu mēģinājumus, un viņa varas gados Baltajā namā nomainījās deviņi ASV prezidenti.

Tikai 2006.gadā, jau vairāk nekā desmitgadi pēc Aukstā kara beigām, Fidels Kastro veselības problēmu dēļ atstāja valsts vadītāja amatu, nododot to sava jaunākā brāļa Raula rokās.

Kopš tā laika Kuba sākusi pamazām mainīties. Rauls Kastro sācis pakāpeniski īstenot uz tirgus ekonomiku orientētas reformas un 2014.gada decembrī panāca vienošanos ar ASV par diplomātisko attiecību atjaunošanu.

Tomēr pēc jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa stāšanās amatā 20.janvārī Kubas tuvināšanās ASV ir apdraudēta.

Pirms uzvaras vēlēšanās Tramps solīja apturēt atkusni attiecībās ar Kubu, ja Kastro režīms neatļaus plašākas demokrātiskās brīvības un ekonomiskās reformas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu