Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Lido» no valdības nākamgad gaida stabilitāti un prognozējamību nodokļu jomā

"Origo" atklāj "Lido" ēdināšanas vietu FOTO: Ieva Čīka / LETA

Ēdināšanas kompānija AS «Lido» no valdības nākamgad sagaida stabilitāti un prognozējamību jautājumos, kas skar uzņēmējdarbību, jo īpaši nodokļu jomā, aģentūrai LETA sacīja «Lido» valdes priekšsēdētāja Rita Auziņa.

«Lai attīstītu veiksmīgu biznesu, neatkarīgi no tā, cik liels vai mazs tas ir, uzņēmējam jāspēj domāt ilgtermiņā. Ceram, ka politikas veidotāji īstenos pārdomātus lēmumus, kas pieņemti savlaicīgi un veicina, nevis grauj uzņēmējdarbību un ekonomisko vidi Latvijā,» uzsvēra Auziņa.

Viņa pastāstīja, ka «Lido» grupa šogad atvērusi piecus jaunus restorānus, tostarp trīs no tiem ārpus Latvijas. Februārī kompānija atklāja restorānu Tallinas tirdzniecības centrā «Mustamae», maija nogalē - pirmos divus restorānus Berlīnē. Savukārt Latvijā augusta beigās tika atvērts «Lido» restorāns Ādažu tirdzniecības centrā «Apelsīns», bet novembra sākumā - tirdzniecības centrā «Origo».

Viņa arī atzīmēja, ka šā gada lielākais fokuss tika vērsts uz «Lido» darbības uzsākšanu Vācijā. Patlaban kompānija strādā pie tā, lai «Lido» zīmols kļūtu atpazīstams Vācijas iedzīvotāju vidū. «Esam gandarīti, kā klienti novērtē mūsu kvalitāti - to apliecina fakts, ka gan vienā, gan otrā restorānā jau ir izveidojies pastāvīgo apmeklētāju loks,» viņa sacīja.

«Lido» pērn apgrozīja 33,758 miljonus eiro un nopelnīja 1,23 miljonus eiro, liecina «Firmas.lv» informācija. Uzņēmums 2014.gadā cieta zaudējumus 888 957 eiro apmērā. Salīdzinot ar 2014.gadu, kad apgrozījums bija 33,158 miljoni eiro, pagājušajā gadā tas audzis par 2%.

«Lido» grupas kopējais apgrozījums pērn sasniedza 39 miljonus eiro, bet uzņēmumu kopējā peļņa bijusi 1,9 miljoni eiro. 2015.gadā grupas uzņēmumi Latvijā kopumā valstij nomaksājuši nodokļus 10,7 miljonu eiro apmērā, ierindojot «Lido» starp 100 lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

«Lido» grupā patlaban ietilpst 12 ēdināšanas vietas un trīs veikali Rīgā, trīs bistro Tallinā, divi restorāni «Ķirsons» un ražotne Berlīnē, gaļas un kulinārijas ražotne, alus darītava, konditoreja Rīgā. Uzņēmums dibināts 1991.gadā. Tā pamatkapitāls ir 927 427 eiro. Uzņēmuma dibinātājs, ilggadējais īpašnieks un vadītājs Gunārs Ķirsons patlaban ieņem «Lido» padomes priekšsēdētāja amatu.

Uz augšu
Back