T, 22.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

VID pārtrauc publiskot lielāko nodokļu parādnieku sarakstu

LETA
VID pārtrauc publiskot lielāko nodokļu parādnieku sarakstu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Lūka / LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) pārtraucis publiskot lielāko nodokļu parādnieku sarakstu.

«Atsaucoties uz to, ka Latvijas Republikas normatīvajos aktos nav ietverta prasība apkopot un publiskot nodokļu maksātāju sarakstu, kurā norādīti nodokļu maksātāji, kas valstij parādā lielas nodokļos nesamaksātas summas, no 2016.gada novembra dati šādā dalījumā netiks publiskoti,» teikts VID mājaslapā publicētajā paziņojumā.

Pēdējo reizi lielāko nodokļu parādnieku saraksts tika publicēts 2016.gada 19.septembrī.

Septembra sākumā 100 lielāko nodokļu parādnieku parāds valsts budžetam bija 293,732 miljoni eiro, kas ir par 0,2% vairāk nekā mēnesi iepriekš. Tostarp vairāk nekā divu miljonu eiro parāds valsts budžetam bija 30 personām, kas ir par divām personām mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Nodokļu parādnieku saraksta līderis 1.septembrī bija mobilo telefonu vairumtirdzniecības uzņēmums SIA «Tendem Neman», kura parāds bija 43,742 miljoni eiro. «Tendem Neman» vienīgais īpašnieks ir Lietuvas pilsonis Nikolajs Siniagins. Atbilstoši VID lēmumam kompānijas saimnieciskā darbība šogad februārī apturēta. 2014.gadā «Tendem Neman» apgrozījums bija 38,865 miljoni eiro, bet peļņa - 222,2 tūkstoši eiro, liecina «Firmas.lv» informācija. Savukārt 2015.gada finanšu rezultātus kompānija nav iesniegusi.

Seko elektronisko ierīču, telekomunikāciju iekārtu un to daļu vairumtirdzniecības uzņēmums SIA «M4U», kura parāds bija 34,012 miljoni eiro. «M4U» vienīgais īpašnieks ir Krievijas pilsonis Artjoms Voropajevs. Atbilstoši VID lēmumam kompānijas saimnieciskā darbība ir apturēta kopš 2015.gada oktobra. Pērn jūnijā sākts kompānijas likvidācijas process, bet šogad 20.jūlijā nolemts izbeigt likvidācijas procesu un atjaunot kompānijas darbību. Vienlaikus 2016.gada augusta sākumā ir stājies spēkā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2015.gada decembra aizmugurisks spriedums par darbības izbeigšanu uz tiesas lēmuma pamata.

Savukārt trešais lielākais nodokļu parāds - 19,16 miljoni eiro - bija privātpersonai Jevgeņijam Jakovļevam.

Seko degvielas, kurināmā un līdzīgu produktu vairumtirgotājs SIA «AVT Nafta», kura parāds bija 9,646 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir SIA «Solar Holding». Atbilstoši VID 2016.gada 26.maija lēmumam «AVT Naftas» darbība ir izbeigta un augusta beigās sākts likvidācijas process.

Piektajā vietā ierindojusies privātpersona Vadims Mitrofanovs ar 8,973 miljonu eiro parādu, seko SIA «Eco Tyre Baltics» ar 8,432 miljonu eiro parādu (kompānijas vienīgais īpašnieks ir Baltkrievijas pilsonis Emīls Jarmohins) un AS «Krāsainie lējumi» ar 8,208 miljonu eiro parādu.

Savukārt astotais lielākais parādnieks mēneša sākumā bija SIA «Future Vision», kuras parāds bija 5,67 miljoni eiro (kompānijas vienīgais īpašnieks ir Lielbritānijas pilsonis Mohammads Ghalibs).

Starp desmit lielākajiem nodokļu parādniekiem septembra sākumā bija arī SIA «Membrant», kura parāds bija 5,576 miljoni eiro (tās vienīgais īpašnieks ir Igaunijas pilsonis Andrejs Maksimenko), kā arī privātpersona Jurijs Šapurovs, kura parāds bija 4,116 miljoni eiro.

Septembra sākumā 100 lielāko parādnieku sarakstā bija arī tādi uzņēmumi kā AS «Dzintars» ar 3,035 miljonu eiro parādu, SIA «Pilsētmāju institūts Urban Art» ar 1,911 miljonu eiro parādu, SIA «East-West Transit» ar 1,489 miljonu eiro parādu, SIA «Carnikavas konservi» ar 1,332 miljonu eiro parādu un citi.

Savukārt augusta sākumā 100 lielākie parādnieki valstij bija parādā kopumā 293,187 miljonus eiro.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu