O, 16.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

ECB obligāciju pirkšanas programmā LB iegādājusies vērtspapīrus par € 3,524 miljardiem

LETA
ECB obligāciju pirkšanas programmā LB iegādājusies vērtspapīrus par € 3,524 miljardiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs
Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs Foto: Edijs Pālens /LETA

Eiropas Centrālās bankas (ECB) īstenotās vērtspapīru pirkšanas programmas ietvaros Latvijas Banka ir iegādājusies Latvijas valsts un eiro zonas starptautisko organizāciju vērtspapīrus kopumā 3,524 miljardu eiro apmērā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.

Tostarp 2016.gada augustā Latvijas Banka ir iegādājusies vērtspapīrus par 181,792 miljoniem eiro.

Šogad janvārī Latvijas Banka iegādājās vērtspapīrus 191,979 miljonu eiro apmērā, februārī - 193,651 miljona eiro apmērā, martā - 181,695 miljonu eiro apmērā, aprīlī - 265,471 miljona eiro apmērā, maijā - 250,557 miljonu eiro apmērā, jūnijā - 238,785 miljonu eiro apmērā, bet jūlijā - 211,339 miljonu eiro apmērā.

2015.gadā programmas ietvaros Latvijas Banka iegādājās vērtspapīrus par 1,808 miljardiem eiro.

Vērtspapīru iegādes programma sākās 2015.gada martā, īstenojot galveno eiro sistēmas - ECB un eiro zonas nacionālo centrālo banku - mērķi, uzturēt vidēja termiņa inflāciju tuvu, bet mazāku par 2% gadā. Paplašinātajā aktīvu pirkšanas programmā (PAPP) sākotnēji ietilpa trīs sadaļas - valsts sektora vērtspapīru pirkšanas programma (PSPP), nodrošināto obligāciju pirkšanas programma (CBPP3) un ar aktīviem nodrošinātu vērtspapīru pirkšanas programma (ABSPP), bet kopš 8.jūnijā tajā ietilpst arī korporatīvā sektora vērtspapīru pirkšanas programma (CSPP).

PAPP programma ilgs līdz 2017.gada marta beigām vai līdz brīdim, kad ECB būs pārliecinājusies, ka vērojama noturīga inflācijas līmeņa tuvināšanās cenu stabilitātes mērķim. Ik mēnesi pirkto vērtspapīru mērķapjoms PAPP ietvaros kopš aprīļa ir 80 miljardi eiro, bet iepriekš bija 60 miljardi eiro.

Minētās ECB programmas ietvaros Latvijas Bankai, līdzīgi kā parējām eiro zonas nacionālajām centrālajām bankām, noteiktā daudzumā ir jāpērk savas valsts valdības obligācijas vietējā tirgū, kā arī eiro zonas starptautisko organizāciju vērtspapīri.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu