Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Nigērijā atrasta otrā no 2014.gadā islāmistu nolaupītajām 200 skolniecēm

Nigērijā atrasta otrā no vairāk nekā 200 meitenēm, kuras 2014.gada aprīlī islāmistu sektas «Boko Haram» kaujinieki nolaupīja, iebrūkot Čibokas ciemata skolā, ceturtdienas vakarā paziņojusi Nigērijas armija.

Pirmā meitene tika atrasta otrdien netālu no Damboa, kas atrodas tikai pāris kilometrus no Čibokas ciemata.

Viņa tika atrasta kopā ar četrus mēnešus vecu bērnu, kas ir viņas bērns. Kaujinieks, ar ko viņa bijusi spiesta apprecēties, ir notverts.

«Boko Haram» 2014.gada 14.aprīlī nolaupīja no skolas kopmītnēm 276 meitenes un jaunas sievietes. Tikai aptuveni 50 no viņām izdevās uzreiz aizbēgt. Pārējās, domājams, joprojām atrodas «Boko Haram» gūstā vai piespiestas apprecēties ar kaujiniekiem.

Pirmās atrastās meitenes sniegtā informācija liecina, ka lielākā daļa nolaupīto meiteņu atrodas Borno štata Sambisas mežu masīvā, kur «Boko Haram» ir slepenas nometnes.

Nigērijas armija jau iegājusi mežā, un amatpersonas cer, ka tuvākajā laikā izdosies atrast arī pārējās meitenes.

Vadības konfliktā ar «Boko Haram» kopš 2009.gada dzīvību zaudējuši aptuveni 20 000 cilvēku un 2,6 miljoni bijuši spiesti pamest savas mājas.

Grupējums, kas vēlas nodibināt reģionā savu islāma valsti, sarīkojis uzbrukumus arī kaimiņvalstīs Čadā, Nigērā un Kamerūnā un apliecinājis uzticību džihādistu grupējumam «Islāma valsts».

Uz augšu
Back