Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Repšes ādas uzvalks izpelnījies nopēlumu

Uzmanība finanšu ministra Einara Repšes ādas uzvalkam pievērsta ne tikai dzeltenās preses lapās, bet tas jau kļuvis par politisku diskusiju objektu. Repšes ekscentrisko ģērbšanās stilu publiski nokritizējis Eiropas Parlamenta deputāts un valdošajā koalīcijā pārstāvēto tēvzemiešu līderis Roberts Zīle.

Repše sabiedrību ar savu ekstravaganto ādas uzvalku pārsteidza septembrī un kopš tā laika cita drēbju kārta viņam darba gaitās vairs nav redzēta. Uzvalks, kurš šajā laikā kļuva par dzeltenās preses grāvēju, beidzot sasniedzis arī politisko līmeni.

Intervijā laikrakstam Neatkarīgā tēvzemiešu līderis un Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle norādījis, ka augstas valsts amatpersonas ģērbšanās stils vairs nav tikai personiskā gaume izvēle, bet gan valstisks jautājums: "Es arī esmu bijis finanšu ministrs un tas maina jūsu dzīvi, tāpat kā premjera amats. Jūs pārstāvat valsti. Ir svarīgi, kādas kurpes jums kājās un kādu cepuri valkājat. Ir jāsaprot, kā jūs drīkstat ģērbties un kā attiekties pret šīm lietām. Būdams ilgus gadus centrālās bankas vadītājs, Repše nevar nezināt, kāda ir finanšu pasaules etiķete."

Repšes ādas uzvalks ievērots arī ārpus Latvijas

Repšes ādas uzvalks tiešām maz cilvēkus atstāj vienaldzīgus, arī ārpus valsts robežām. Tas pieminēts pat analītiskā izdevuma Business New Europe mājas lapā pirmdien publicētajā Latvijas ekonomisko procesu analīzē. Citāts no raksta:

"Ministru prezidents Valdis Dombrovskis var izskatīties kā cilvēks, kurš atnācis salabot jūsu datoru, taču viņa cipargalvas ( ang. geeky) āriene slēpj apņēmīgu un inteliģentu politisko pārvaldnieku, kuram kaut kādā veidā izdevies iegūt Starptautiskā Valūtas fonda un Eiropas Savienības uzticību, kaut arī finanšu ministrs Einārs Repše tiekoties ar šiem cilvēkiem nelokāmi turpina valkāt savu dīvaino trīsdaļīgo ādas kostīmu ar gaišajām strīpām. Repšes centieni reformēt Latvijas bezcerīgo nodokļu iekasēšanas sistēmu ir daudz slavējamāki nekā viņa stila izjūta."

Pats Repše nekādos komentāros par savu garderobi negrasās ieslīgt, jo šis jautājums tieši neskarot viņa darbu.

Uz augšu
Back