Tava auto krāsa runā

Pasaki, kādā krāsā ir tavs auto, un es pateikšu, kas esi tu. Vācu psihologs profesors Marks Lisners ir ieguvis interesantus pētījumus par dažādu automašīnu īpašniekiem.

SARKANĀ – tiek uzskatīta par agresīvu krāsu, bet patiesībā tas ir visai nosacīts pieņēmums. Spilgti sarkans mašīnas tonis pircēju raksturo kā aktīvu, uzņēmīgu cilvēku, tāpēc arī šī ir klasiskā auto krāsa. Tumšo burgundieti savukārt izvēloties cilvēki, kuri grib izrādīties.

ZILĀ – ar tumšzilo parasti brauc mierīgi, priekšzīmīgi, kopti ļaudis, apmierināti ģimenes cilvēki – ar zināmu elegances dvesmu. Pavisam citādi ir spilgta tirkīza toņu cienītāji: tiem piemītot vēsa šikošanas elegance. Viņu deguns parasti slejoties mākoņos.

PELĒKĀ – to cilvēku krāsa, kuri vienmēr vēlas būt auksti. Viņi grib būt cēli, cildeni, bet tas esot uzspēlēts smalkums. Tumši pelēka ir arī depresīva krāsa. Šī krāsa nepatīk bērniem un infantiliem cilvēkiem. Tai priekšroku dod zinātnieki un cilvēki ar bagātu pieredzi. Būdams kompromiss starp baltā spožumu un melnā dziļumu, pelēkais pauž apmierinātību, simbolizē prasmi saskatīt parādību būtību un nemānīt sevi ar ilūzijām.

MELNĀ – to izvēlas cilvēki ar izteiktu pretenziju uz savu īpašo nozīmīgumu. Tie ir eleganti, dažkārt nepieejami, autoritāri tipi. Viņi grib parādīt: esmu absolūti kompetents, arī uz ceļa.

BALTĀ – ar šīm mašīnām labprāt brauc jūtīgi cilvēki, kas bīstas no smagām problēmām un to sekām. Viņi bēg no realitātes šajā baltajā estētikā, lai radītu sev tīru pasauli. Tāpēc šī krāsa raksturīga daudziem stresa pārņemtiem, pārpūlētiem cilvēkiem.

ZAĻĀ – tie, kas braucot ar tumši zaļām automašīnām, esot mietpilsonīši, konservatīvi, diezgan aprobežoti cilvēki. Tie, kas izvēloties gaišākus zaļā toņus, vēlas no šā konservatīvisma izlauzties un pasniegt sevi kā simpātisku, atvērtu cilvēku.

VIOLETĀ – pie violetā vai rozā auto stūres sēž sievietes un vīrieši ar poētisku mentalitāti. Tie ir sentimentāli un romantiski, jūsmo par kiču, ir atvērti erotikai.

DZELTENĀ – dzeltenas automašīnas īpašnieks par katru cenu grib iekrist acīs un par varas makti ar kādu iepazīties. Viņam prieku nākas demonstrēt, jo pašam dabiskās līksmības trūkst.

BRŪNA – to izvēlas par sevi pārliecināti cilvēki, veseli, stipri. Viņi ir apveltīti ar īpašu braukšanas talantu. Bieži gan ir paštaisni un nepieklājīgi. Taču no tā necieš citi braucēji.

ZILGANZAĻA – to izvēlas cilvēki, kuri ir iekšēji jūtīgi, bet ārēji noslēgti un atturīgi pret apkārtējiem, it sevišķi, ja tie nav tuvu pazīstami. Viņi ir vēsi, dažkārt nedaudz koķeti, bet neapšaubāmi?– ļoti taktiski braucēji.

GAIŠZILA – aizvadītā gadsimta vidū bija viena no populārākajām auto krāsām. Tā patīk cilvēkiem, kuriem piemīt neliels egoisms, taču viņi prot savaldīties un neizrāda dusmas pret saviem partneriem uz ceļa. Un tomēr – šie cilvēki neizceļas ar īpašu iecietību un savai rīcībai vienmēr prot atrast attaisnojumu.

***

Autokrāsu TOP 3

1. vietā – 2006. gadā pircēji priekšroku devuši sarkaniem spēkratiem. Pastāv mīts, ka labākās sporta mašīnas visas esot tieši sarkanā krāsā. Turklāt šādas mašīnas vienlīdz izvēlas gan sievietes, gan vīrieši. Un pats svarīgākais – sarkanas mašīnas ir drošas. Tās laikus pamanīs jebkādos laika apstākļos.

2. vietā ir pelēkas krāsas auto. Pareizāk gan būtu sacīt – sudrabpelēki. Aizvadītajā gadā krasi ir pieaudzis pārdoto dārgo un ekskluzīvo mašīnu skaits pasaulē. Šīs klases auto piestāv sudrabpelēkā krāsa. Lielu procentu piemetusi arī Krievija. Tur vēl joprojām modē ir mašīna "cveta mokrovo asfaļta" (slapja asfalta krāsā). Diemžēl, raugoties no drošības viedokļa, šīs mašīnas uz ceļa skaitās pašas bīstamākās. Šādas krāsas auto ir labi pamanāmi tikai skaidros laika apstākļos.

Arī Latvijā šīs divas bijušas populārākās spēkratu krāsas 2006. gadā.

3. vietā pirmo reizi ir iekļuvuši baltie auto. Loģiska izskaidrojuma tam nav. Kā zināms, baltā mašīnām ir pati nepiemērotākā, jo uz tās labi redzams katrs mazākais bojājums. Taču aizvadītā gada Parīzes autošovā gan eksperti, gan skatītāji par skaistākajām atzinuši tieši šīs krāsas mašīnas.

P.S. Vēl var piebilst, ka no modes ir izgājuši auto "hameleoni", kas bija topā gadsimta sākumā.

Uz augšu
Back