Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Labklājības ministra amata kandidātes Ilzes Viņķeles biogrāfija

LETA
Labklājības ministra amata kandidātes Ilzes Viņķeles biogrāfija
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Ziņu aģentūra LETA publicē premjera amata kandidāta Valda Dombrovska (V) jaunveidojamās valdības labklājības ministres amata kandidātes Ilzes Viņķeles (V) biogrāfiju.

Viņa dzimusi 1971.gadā Rēzeknē, ir precējusies, un viņai ir trīs dēli.

2001.gadā Viņķele vadības un sociālā darba augstskolā "Attīstība" ieguvusi 2.līmeņa profesionālo augstāko izglītību sociālās darbinieces specialitātē, savukārt 2009.gadā Rīgas Stradiņa universitātē viņa ieguvusi veselības zinātņu maģistra grādu.

2001.gadā Viņķele bijusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ministra preses sekretāre. Tajā pašā gadā viņa arī kandidējusi Rīgas domes vēlēšanās no apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK saraksta.

2006.gadā Eiropas Parlamentā Viņķele strādājusi par deputāta Roberta Zīles palīdzi, kā arī bija apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Rīgas nodaļas vadītāja vietniece. Tajā pašā gadā viņa kandidējusi 9.Saeimas vēlēšanās no partijas "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK" saraksta. 2006.gada novembrī viņa tika iecelta par īpašu uzdevumu ministra Eiropas Savienības līdzekļu apguves lietās parlamentāro sekretāri.

2007.gadā Viņķele atkārtoti iecelta par īpašu uzdevumu ministra Eiropas Savienības līdzekļu apguves lietās parlamentāro sekretāri.

2008.gadā viņa izstājusies no apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK un iesniegusi demisijas rakstu premjeram par atkāpšanos no parlamentārās sekretāres amata.

2010.gadā Viņķele darbojusies frakcijā "Pilsoniskā savienība".

2010.gadā Viņķele kandidējusi 10.Saeimas vēlēšanās no apvienības "Vienotība" saraksta un tika ievēlēta 10.Saeimā.

Viņa tika iecelta par Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāri, taču Viņķele nesaņēma parlamentārās sekretāres algu ministrijā, jo atlīdzību saņēmusi kā Saeimas deputāte.

Šogad Viņķele kandidējusi 11.Saeimas vēlēšanās no apvienības "Vienotība" saraksta un tika ievēlēta.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu