Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valdības deklarāciju sāk saskaņot ar sociālajiem partneriem

Topošās Valda Dombrovska (V) valdības deklarācijas tekstu šodien sāks saskaņot ar sociālajiem partneriem, informēja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke. LNT ziņas šovakar vēstīja, ka to rīcībā nonākušajā valdības deklarācijas projekta versijā paredzēti arī vairāki būtiski uzdevumi, kas arī prasa papildus izmaksas.

Ziņa papildināta ar pēdējām divām rindkopām.

Darbs pie dokumenta sagatavošanas turpinoties un šodien ar to iepazīstināšot sociālos partnerus, piemēram, Latvijas Darba devēju konfederāciju un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

Pagaidām nav zināms, cik ilgi dokuments tiks saskaņots un kad tas varētu tikt iesniegts Valsts prezidentam Andrim Bērziņam.

Nākamnedēļ plānots balsojums par valdību

Jau ziņots, ka balsojums Saeimā par jauno valdību varētu notikt nākamotrdien, 25.oktobrī, iepriekš žurnālistiem prognozēja līdzšinējais premjers un jaunās valdības vadītāja amatam nominētais Dombrovskis.

No partiju sniegtās informācijas secināms, ka "Vienotība" piedāvā finanšu ministra amatu saglabāt Andrim Vilkam, labklājības ministra amatu varētu ieņemt Ilze Viņķele, aizsardzības ministra amatu varētu saglabāt Artis Pabriks, veselības ministra amatu ieņemtu Ingrīda Circene, bet zemkopības ministra amatu - Laimdota Straujuma.

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK joprojām tieslietu ministra amatam piedāvā Gaidi Bērziņu vai Jāni Bordānu, savukārt kultūras ministra amatam virzīta Žaneta Jaunzeme-Grende.

Zatlera reformu partija vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam virza Edmundu Sprūdžu, izglītības un zinātnes ministra amatam - Robertu Ķīli, iekšlietu ministra amatam - Rihardu Kozlovski, ārlietu ministra amatam - Edgaru Rinkēviču, bet ekonomikas ministra amatam - Danielu Pavļutu.

Satiksmes ministrijas vadīšanai tiek virzīts bezpartejiskais Aivis Ronis.

Ko paredz valdības deklarācijas projekts?

Šo piektdien LNT Ziņu dienesta rīcībā nonākusī valdības deklarācijas versija uz šo dienu atklāj, ka tajā paredzēti vairāki būtiski uzdevumi, kas arī prasa papildus izmaksas.

Tā, piemēram, koalīcijas partijas apņemas pilnībā no valsts finansēt un nodrošināt bērnudārzu no 1,5 gada vecuma. Partijas sola izstrādāt priekšnoteikumus, lai Latvija pārietu uz obligātu vidējo izglītību. Plānots arī ar 2014.gadu ieviest principiāli jaunu augstākās izglītības finansēšanas modeli.

Skatīt pievienoto video.

Uz augšu
Back