Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pirmajā adventē Rīgā tiks iedegta svētku egle un sāks darboties Ziemassvētku tirdziņi

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: GATIS DIEZIŅŠ / LETA

Pirmajā adventē, 29.novembrī, plkst. 17 Rīgas iedzīvotāji un viesi gaidīti Doma laukumā, kur notiks svētku egles iedegšanas svinības.

Tajās piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) un ar koncertprogrammu priecēs bērnu vokālās studijas «Knīpas un knauķi» dziedātāji, tubu kvartets «Magic 4», solisti Kristīne Zadovska, Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa un Andris Ērglis, kuri izdziedās popūriju no Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes mūzikla «Sniega karaliene».

Līdz ar svētku egles iedegšanu tiks atklāti arī Ziemassvētku tirdziņi, kas, kā katru gadu, darbosies Doma laukumā, Līvu laukumā un Esplanādē, dodot iespēju rīdziniekiem un pilsētas viesiem iegādāties īpaši svētku laikam darinātus tautas lietišķās mākslas izstrādājumus, ierastos ziemas sezonas cienastus un svētku dāvanas, bet katrā nedēļas nogalē tirdziņu apmeklētājus priecēs koncerti un atrakcijas bērniem.

Svētdien svētku noskaņa būs jūtama arī kultūras centros un dievnamos. Pirmās adventes koncerts, piedaloties orķestrim «Rīga», Rīgas kamerkorim «Ave Sol», solistiem Kristīnei Gailītei, Mihailam Čuļpajevam un diriģentam Valdim Butānam, notiks Rīgas Svētā Pētera baznīcā. Savukārt kultūras centrā «Imanta» skanēs vairāku koru sniegums koncertā «Mūsu balsis», bet kultūras pilī «Ziemeļblāzma» skatītājus gaida koncertā «Lai lustīga dzīvošana…», kurā uzstāsies Latvijas Universitātes deju kolektīvs «Dancītis».

Šajā dienā sāksies arī koncertcikls «Adventa mūzikas svētki Rīgā», kura laikā plkst.12 Rīgas Jēzus baznīcā muzicēs dziesminieks Goran Gora, bet plkst.14 Rīgas Lutera baznīcā, gan muzicējot pie dievnama ērģelēm, gan spēlējot ģitāru, uzstāsies Haralds Sīmanis.

Savukārt bērni gaidīti ne tikai Ziemassvētku egles iedegšanas sarīkojumā Doma laukumā, bet arī brīvdabas pasākumā «Rūķu gājiens», kas notiks pie kultūras centra «Iļģuciems» ar svētku gājienu, radošajām darbnīcām un rotaļām.

Adventes laika pasākumus Rīgā atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Pasākumu programma pieejama tīmekļa vietnē «www.kultura.riga.lv».

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu