T, 17.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valsts amatpersonas un iedzīvotāji noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa

LETA
Valsts amatpersonas un iedzīvotāji noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni un dēliem dodas nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa par godu Latvijas proklamēšanas 97.gadadienai
Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni un dēliem dodas nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa par godu Latvijas proklamēšanas 97.gadadienai Foto: Evija Trifanova/LETA

Šorīt, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, neskatoties uz nepatīkamajiem laika apstākļiem, ziedus pie Brīvības pieminekļa bija ieradušās nolikt gan Valsts augstākās amatpersonas un politiķi, gan vairāki simti iedzīvotāju.

Svinīgā ziedu nolikšanas ceremonijā piedalījās Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar ģimeni, Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK), zemkopības ministres Jānis Dūklavs (ZZS), labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), bijušie Valsts prezidenti Valdis Zatlers un Vaira Vīķe-Freiberga, valsts drošības dienestu pārstāvji, kā arī Saeimas deputāti un ārzemju viesi.

Ziedus nolikt bija ieradusies arī Rīgas domes vadība - mērs Nils Ušakovs (S) un vicemērs Andris Ameriks (GKR). Tāpat ceremonijā piedalījās Krievijas vēstnieks Latvijā Alkesandrs Vešņakovs un citi.

Pieminekļa pakājē tika guldīti dažādi ziedi, galvenokārt sarkanā un baltā krāsā. Ziedu pušķus rotāja ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu karogi - ziedu paklājā manāmi Ukrainas, Zviedrijas, Lietuvas un citu valstu karogi. Iedzīvotāji uz ceremoniju bija atnesuši arī lielu Latvijas un Lietuvas karogu.

Skanot Nacionālo Bruņoto spēku orķestrim, klātesošie cilvēki klusām dziedāja līdzi izpildītajiem patriotiskajiem skaņdarbiem.

Ziedus nolikt bija ieradušies visu paaudžu cilvēki, gan arī ģimenes ar bērniem. Pasākumu no malas novēroja arī daudzi ārzemju viesi.

Kā ziņots, Šodien tiek svinēta Latvijas Republikas 97 gadu jubileja. Latvijas Republika tika proklamēta 1918.gada 18.novembrī plkst.16 Otrajā pilsētas teātrī, tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu