Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Druviete: pirmo reizi skolotāji jau augustā zinās, cik saņems

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pirmo reizi skolotāji jau augustā zinās, kādu algu viņi saņems oktobrī - atalgojums par likmi jaunajā mācību gadā būs 420 eiro, intervijā Latvijas Televīzijas «Rīta Panorāmai» ceturtdien sacīja izglītības ministre Ina Druviete.

«Šis ir pirmais gads, kad pedagogi tik tiešām jau augustā zinās, kādu algu viņi saņems oktobrī. Tie solījumi, kurus maijā devām arodbiedrībai, ir izpildīti. Ir atrasti līdzekļi, lai skolotāju algu paaugstinātu līdz 420 eiro par likmi un ir atrasti līdzekļi, lai skolotāji saņemtu piemaksu par kvalitātes pakāpi,» stāstīja Druviete.

Viņa uzsver, ka skolotāju ienākumi nākamajā gadā būs lielāki nekā pagājušajā mācību gadā, «bet, protams, pilnīgi noteikti nepietiekami».

«Mēs nākamā gada budžetā esam lūguši nodrošināt pedagogu darba algas paaugstinājumu par 10%, šķiet, visi jau zina, ka summa ir ievērojama - vairāk nekā 30 miljoni eiro, bet parāds mūsu pedagogiem ir jāatdod,» teica ministre.

Skolotāji pagaidām strādās pēc vecā algu aprēķina modeļa, kas ieviests 2008.gadā. Aprēķini par diviem jauniem modeļiem joprojām turpinās.

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nākamgad papildus no valsts budžeta prasīs 111 miljonus eiro, no kuriem skolotāju algām prasīti 36 miljoni eiro. IZM iesniegs kopumā 35 jaunās politikas iniciatīvas 2015.gadam un turpmākajiem diviem gadiem.

Ministrijas pirmā prioritāte ir pedagogu darba algu paaugstināšana, kam papildus prasīti 36 miljoni eiro. Tas ietver algu paaugstināšanu par 10% un piemaksas nodrošināšanu par kvalitātes pakāpi. Šis pieprasījums nav atraujams no jaunā pedagogu darba samaksas modeļa, ko plānots ieviest ar nākamā gada 1.septembri, lai gan izstrādātie divi modeļi joprojām tiek vērtēti un tiek spriests, kurš no tiem būtu izdevīgāks. Aprēķini būs gatavi augusta beigās. Viens no tiem ir uzlabots esošais modelis «Nauda seko skolēnam», bet otrs paredz pāreju uz pilna laika slodzi - 40 stundu darba nedēļu.

Uz augšu
Back