«Hugo Boss» atsakās no kažokādu tirdzniecības

FOTO: Shutterstock

Luksusa zīmols «Hugo Boss» izlēmis pakāpeniski pārtraukt kažokādu tirdzniecību savos veikalos. Šāds lēmums pieņemts pēc pārrunām ar starptautisko dzīvnieku aizsardzības organizāciju apvienību «Fur Free Alliance». Saskaņā ar «Hugo Boss» 2014.gada ilgtspējības pārskatu, sākot ar 2016.gada rudens/ziemas kolekciju, zīmols vairs netirgos nekādus kažokādu izstrādājumus, tostarp trušādas.

«Fur Free Alliance» priekšsēdētājs Jo Vindings komentē: ««Hugo Boss» ir kļuvis par vadošo zīmolu modes pasaulē, sakot «nē» nežēlībai pret dzīvniekiem un pārtraucot kažokādu izmantošanu savās kolekcijās. «Fur Free Alliance» cer, ka arī citi luksusa zīmoli iespaidosies no «Hugo Boss» lēmuma, it īpaši tādēļ, ka mūsdienās ir pieejams tik daudz kažokādas alternatīvu, kas nenodara nekādu ļaunumu dzīvniekiem, ir modernas un pēc izskata nav atšķiramas no īstās kažokādas.»

Bernds Kellers, «Hugo Boss» zīmola un radošais sporta apģērbu nodaļas direktors, uzņēmuma pēdējā ilgtspējības pārskatā paziņojis: «Sākot ar

2016.gada rudens/ziemas kolekciju, mēs vairs neizmantosim jenotsuņu un «rex» trušu kažokādas.

Tādējādi nevienā no «Hugo Boss» kolekcijām nebūs atrodamas nekāda veida dzīvnieku kažokādas. Ar to mēs izsūtām nepārprotamu signālu… Turklāt mēs jau šobrīd veiksmīgi piedāvājam «draudzīgās kažokādas» un «draudzīgās ādas» izstrādājumus. Mēs tos piedāvājam, jo vēlamies iedvesmot šo un nākamās paaudzes ar jauna veida luksusu.»

«Hugo Boss» ar šo lēmumu pievienojies augošajam to zīmolu un mazumtirgotāju sarakstam, kas atteikušies no kažokādu izmantošanas, kā «Tommy Hilfiger», «Calvin Klein», «Stella McCartney», «Zara» un «ASOS».

«Fur Free Alliance» ir starptautiska dzīvnieku aizsardzības organizāciju apvienība, kuras mērķis ir izbeigt dzīvnieku ekspluatāciju un nogalināšanu viņu kažokādu ieguves dēļ. Apvienības sastāvā ir vairāk nekā 40 dzīvnieku aizsardzības organizāciju 28 valstīs un miljoniem atbalstītāju visā pasaulē. Latvijā šo apvienību pārstāv organizācijas «Dzīvnieku brīvība» un «Dzīvnieku Drauga fonds».

Uz augšu
Back