S, 20.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kaimiņš Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisijas sēdē nolamā NMPD par «zagļu uzņēmumu»

LETA/BNS
Kaimiņš Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisijas sēdē nolamā NMPD par «zagļu uzņēmumu»
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Artuss Kaimiņš
Artuss Kaimiņš Foto: Ieva Lūka/LETA

Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijā pirmdien izcēlās konflikts un asa vārdu pārmaiņa starp deputātu Artusu Kaimiņu (Latvijas Reģionu apvienība) un uz komisijas sēdi atnākušo Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktora vietnieci Renāti Pupeli.

Pupele uz komisijas sēdi bija ieradusies uzaicinātā NMPD vadītāja Armanda Ploriņa vietā. Ploriņa neierašanos uz komisijas sēdi asi kritizēja vairāki komisijas deputāti.

Pēc komisijas deputātu iepazīstināšanas ar NMPD darbību Zolitūdes traģēdijas laikā, Pupele saņēma asu kritiku no deputāta Kaimiņa puses, kurš izteica pārmetumus NMPD par «izšķērdīgo automašīnu iepirkumu».

Viņš norādīja, ka privātā veselības aprūpes iestāde «ARS» nesen veikusi automašīnu iepirkumu un viens auto izmaksājis 80 tūkstošus eiro, bet NMPD veiktajā iepirkumā viens auto izmaksājis par 40 tūkstošiem eiro dārgāk - 120 tūkstošus eiro.

Pēc Pupeles teiktā, ka viņa neatbild par transportlīdzekļu iepirkumiem, izcēlās asa vārdu apmaiņa starp viņu un deputātu Kaimiņu.

Kaimiņš kritizēja Pupeli par viņas atalgojuma apmēru: «Jūs deklarācijā norādāt, ka saņemat teju 2,5 tūkstošus eiro mēnesī, un pusi no atalgojuma veido piemaksas. Par ko? Jūs esat zagļu uzņēmums».

Pupele uz repliku atbildēja, ka viņa nesaņemot tik daudz kā aviosabiedrības «airBaltic» priekšnieks Martins Gauss. Tāpat viņa izteica pārmetumus Kaimiņam par diskusiju ētiku, sakot, ka viņa runātais ir «vienkārši nožēlojams, un viņa neko nav nozagusi».

NMPD pārstāve skaidroja, ka atalgojumu ietekmē arī Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē. Viņas skaidrojumu laikā Kaimiņš pauda aicinājumu «beidziet muldēt», kā arī mudināja NMPD direktori par viņa izteikumiem vērsties Ētikas komisijā. Pupele vairākkārt aicināja viņu neapvainot, taču pēc pēdējiem izteikumiem apņēmās rakstīt attiecīgu iesniegumu.

Komisijas priekšsēdētājs Ringolds Balodis (NSL) sēdes sākumā uz vairākiem Kaimiņa izteiktajiem apvainojumiem un replikām īpaši nereaģēja, atsevišķos gadījumos aicinot ļaut runātājiem izteikties un norādot, ka baidīt deputātu ar Ētikas komisiju neesot jēgas. Taču, situācijai sasniedzot kulmināciju, Balodis sauca Kaimiņu pie kārtības.

Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija izveidota, lai izvērtētu traģēdijas cēloņus un turpmākās darbības, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldības darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju atkārtošanos, kā arī par darbībām traģēdijas seku novēršanā.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā «Maxima» 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu