T, 10.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pansionāta iemītniekus «Ezerkrastos» pretēji solītajam sākumā pārvieto uz vecām telpām

TVNET/Panorāma
Pansionāta iemītniekus «Ezerkrastos» pretēji solītajam sākumā pārvieto uz vecām telpām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Solīto Eiropas standartu vietā – piebāztas, vairākus gadu desmitus neremontētas telpas. Šādu nepatīkamu pārsteigumu nācies piedzīvot sociālās aprūpes centra «Vidzeme» Raunas filiāles iemītniekiem.

Par spīti centieniem saglabāt līdzšinējās mājas, viņi šajās dienās pārvietoti uz aprūpes centra «Rīga» filiāli «Ezerkrasti». Bet ne uz jauno korpusu, kā tika solīts.

Pie «Ezerkrastu» jaunuzceltā korpusa trešdien valda pilnīgs klusums. Tur apmesties uz dzīvi trešdien bija jāierodas sociālās aprūpes centra Vidzeme filiāles «Rauna» iemītniekiem, tomēr mantu pakošana notika pie vecā korpusa.

Otrdien no «Raunas» «Ezerkrastos» ieradās 16 aprūpes nama iemītnieki, trešdien – pēdējie 13. Viņu ilggadējās mājas nu palikušas tukšas, bet gluži tāpat arī jaunā mājvieta.

Filiāles «Rauna» darbinieks Raitis stāstīja: «Atbraucām šurp un izrādās – jaunā korpusa vietā ieliek vecās istabās.»

«Tiem iemītniekiem jau bija solīts, viņi jau nav tik dumji, viņi tomēr ir gudri un katrs kaut ko saprot... Viņiem ir solīts, ka būs jaunā korpusā jaunas istabas, bet ieliek vecajā - tapetes plīst nost, viss ir novalkāts. [..] Viņi nāk ārā, viņi sveicinās, viņi visi raud, viņi neviens nav pagājušonakt gulējuši,» stāstīja Raitis.

«Visi ir tā jau sagrauti emocionāli un veselības stāvoklis pasliktinājies, un tagad viņiem solīja, ka viņus atvedīs uz jaunām, izremontētām mājām, bet rezultāts ir vienkārši briesmīgs, te ir bardaks, telpas ir... Nu, gadus 40 te nav remonts veikts? Kādēļ gan bija jālikvidē mūsu mājas, ja nav vietā uzceltas vēl?» pievienojas «Raunas» darbiniece Agita.

Jaunie «Ezerkrastu» klienti pagaidām izmitināti istabās, kuru vecie iemītnieki pārcelti uz Gaiļezera pansionātu. Bet arī jaunais korpuss ir pilnībā gatavs uzņemt iemītniekus, uzsver filiāles vadītāja Valentīna Maļcāne.

«Mēs uzņemam vecajos «Ezerkrastos», mēs klientus novērtējam, mēs pārskatām viņu mantas, izvērtējam, lai varētu pēc pāris dienām pārvest uz jauno korpusu pastāvīgās istabiņās,» skaidroja Maļcāne, norādot, ka uz jaunajām telpām viņus pārvedīs jau šonedēļ.

«Un mēs viņus arī šeit iepazīstam, lai jaunajā ēkā varētu izvietot atbilstoši viņu raksturiem un interesēm. [..] Viņi nav satraukti.. satraukuma viņiem nav! Un viņi taisni otrādi ir priecīgi redzēt, kurš ar puķi ir atbraucis, kurš ar savu mīļo galda lampu,» klāstīja Maļcāne.

Tikpat atšķirīgi kā abu aprūpes namu darbinieki par savu ierašanos «Ezerkrastos» stāsta arī centra jaunie iemītnieki.

«Man te ļoti patīk. Te drīz laidīs arī ciemos uz mājām, piemēram, mēnesi ja iedzīvošos, būšu pieradis, mani laidīs uz trijām nedēļām, uz četrām. Te man patīk, nākamnedēļ būsim jaunajā korpusā, tā solīja,» stāstīja centra iemītnieks Romāns.

Savukārt aprūpes centra iemītnieks Kaspars sacīja: «Pārējie mēs neesam iedzīvojušies, grūti pierast pie šādiem apstākļiem, salīdzinot, kādi bija apstākļi te, kādi bija Raunā, nekur tādi nav kā Raunā bija apstākļi.»

«Te es točna negribu, te ir grūti apstākļi. Te ir saspiests, daudz iemītnieku, saspiests un iemītnieki, un daži šādi tādi uzvilkti, nepatīk man tāda attieksme, tad te strīdas, kaujas, plēšas, tāda attieksme gan man nepatīk,» skaidroja Kaspars.

Visgrūtāk pārcelšanos esot pieņemt gados vecākajiem pansionāta iemītniekiem, skaidroja Raunas aprūpes centra darbinieki, bet «Ezerkrastu» vadītāja kungu, kurš atnācis par to pastāstīt, laipni pavada atpakaļ iekštelpās.

«Ļoti vienkārši ir klientus saērcināt, ļoti vienkārši ir. Jums vajadzēja vakar no rīta atbraukt apskatīties, kā Raunā gāja, šis pats Kaspars bija uz Strenčiem jāved gandrīz, astoņi cilvēki nevarēja pierunāt, lai kāpj auto un brauc,» sašutumu pauda «Raunas» darbinieks Raitis.

Tagad Raunas aprūpes nams ir tukšs, ar tā vairāk nekā 40 darbiniekiem darba attiecības tiks pārtrauktas līdz ar maija sākumu. Jaunu darba vietu atradusi aptuveni trešdaļa, bet tiem, kam līdz pensijai palikuši vien pāris gadu, tas mazpilsētā esot tikpat kā neiespējami. Tāpat kā izbraukāt uz 100 kilometrus attālo Rīgu.

Jau ziņots, ka sociālās aprūpes centru «Rauna» Labklājības ministrija nolēma slēgt jau šā gada pavasarī. Līdz aprīļa beigām tā iemītniekiem bija jāpārceļas uz jaunatklāto sociālo aprūpes centru «Ezerkrasti» pie Rīgas vai kādu citu aprūpes iestādi. Tuvākās līdzīga veida aprūpes iestādes atrodas apmēram 70 kilometru attālumā, un zemā atalgojuma dēļ cilvēki visdrīzāk nespēs mērot šo attālumu. Iepriekš ziņots, ka līdzīgs liktenis nolemts arī aprūpes centram «Kauguri» Jūrmalā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu