Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Bojāts «Telia» maģistrālais optiskais kabelis; internets traucēts Latvijā un ārvalstīs

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 23
Foto: ITAR-TASS/ScanPix

Telekomunikāciju nozares uzņēmums «Telia Latvija» aprīļa sākumā cietis no hakeru uzbrukuma, bet šodien tā interneta pieslēgumu skārušas nopietnas problēmas.

Papildināts viss teksts

Problēmas ar interneta pieslēgumu sākās pēc plkst. 11. Uzņēmums «Telia Latvija» noskaidrojis, ka bojāts maģistrālais optiskais kabelis ārpus Rīgas apkaimes, kas nodrošinot datu satiksmi arī ar Eiropu un Āzijas valstīm.

Šodien plkst. 14:30 «Telia Latvija» ir atjaunojusi starptautiskā interneta un datu pārraides pakalpojumus Latvijā. Joprojām tiek veikti bojātās līnijas remontdarbi, kas var ietekmēt interneta pakalpojuma pieejamību atsevišķās vietās Vidzemes reģionā. Šobrīd «Telia Latvija» kopā ar saviem sadarbības partneriem novērš tehniskos bojājumus.

«Optiskajā maģistrālē Rīga – Valka ir konstatēti divu neatkarīgu optisko kabeļu bojājumi.

Kā norādīja Pauls, šāda veida optiskie kabeļi tiekot ierakti zem vilciena sliedēm un to bojājumi varot rasties vilciena katastrofas dēļ. Tā kā Latvijā patlaban vilciena avārijas konstatētas neesot, tad

visticamākais bojājumu iemesls esot ļaunprātīga rīcība.

«Telia Latvija» dibināta 1992.gadā. Uzņēmums piedāvā mākoņskaitļošanas, datu centru, interneta, datu pārraides, kā arī citus IT pakalpojumus. «Telia Latvija» ieguldījusi vairāk nekā 30 miljonus eiro (21 miljonu latu) tīkla infrastruktūras, datu centru un mākoņskaitļošanas pakalpojumu attīstībā. «Telia Latvija» ir Zviedrijas telekomunikāciju koncerna «TeliaSonera» AB grupā ietilpstošs uzņēmums.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 23

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu