Sv, 25.09.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pieminot 1949.gada 25.marta deportācijas, pie Brīvības pieminekļa noliek ziedus

LETA
Pieminot 1949.gada 25.marta deportācijas, pie Brīvības pieminekļa noliek ziedus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Pieminot 65.gadadienu kopš Latvijas pilsoņu masveida deportācijām uz Sibīriju, aptuveni 300 cilvēku šodien devās gājienā no Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim, kur nolika ziedus izsūtīto piemiņai.

Gājiena dalībnieki klusējot devās cauri Vecrīgai, turot Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas karogus ar sēru lentēm, kā arī baltu krustu ar uzrakstu «65».

Gājienā kopā ar Latvijas Politiski represēto apvienības pārstāvjiem devās arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), pasākumā piedalījās arī vairāki Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-TB/LNNK deputāti un aktīvisti, tajā skaitā Saeimas deputāti Einārs Cilinskis un Jānis Dombrava, kā arī «Vienotības» Rīgas domes deputāti Olafs Pulks, Sarmīte Ēlerte, Valdis Gavars un citi.

Kad gājiens bija sasniedzis Brīvības pieminekļa laukumu, tā dalībniekiem pievienojās Valsts prezidents Andris Bērziņš, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), Saeimas Prezidija locekļi, deputāti un ministri, ekspremjers Valdis Dombrovskis (V), eksprezidents Valdis Zatlers (RP), Bruņoto spēku štāba virsniecība, Igaunijas un Lietuvas biedrības Latvijā un ārvalstu vēstnieki, kā arī Rīgas domes vadība.


Pēc Goda sardzes maiņas un Nacionālā Bruņoto spēku orķestra parādes gājiena dalībnieki uzklausīja Latvijas Politiski represēto apvienības priekšsēdētāja Gunāra Resnā runu un Valsts prezidenta uzrunu, pēc kā klusējot nolika ziedus Brīvības pieminekļa pakājē.Latvijā 25.marts ir sēru diena, kad tiek pieminētas 1949.gada deportācijas un komunistiskā genocīda upuri. Šajā dienā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. Uz Sibīriju deportēja aptuveni 44 000 cilvēku - ģimenes ar bērniem un sirmgalvjiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu