Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

NEPLP pieprasa informāciju par Krievijas telekanālu ziņu sižetiem

TVNET
NEPLP pieprasa informāciju par Krievijas telekanālu ziņu sižetiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Ainārs Dimants
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Ainārs Dimants Foto: Ieva Lūka/LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pagājušajā nedēļā lūgusi televīzijas un radio regulatoriem Zviedrijā un Lielbritānijā sniegt informāciju par abu minēto valstu jurisdikcijā esošo TV kanālu Rossija RTR un NTV-Mir ziņu raidījumiem, kas tiek retranslēti Latvijā. NEPLP arī pieprasījusi Latvijā reģistrētajai SIA Pirmais Baltijas kanāls ziņu ierakstus šā gada janvārī un februārī.

Zviedru regulatoram (Myndigheten för radio och tv) lūgta informācija par Zviedrijā reģistrētā kanāla Rossija RTR ziņu pārraižu šā gada janvārī un februārī atbilstību likumam. Savukārt britu regulatoram (Office of Communications) lūgta informācija par NTV-Mir ziņu pārraižu šā gada janvārī un februārī atbilstību likumam.

Visi trīs iesniegumi ir saistīti ar krievu valodā raidošo telekanālu veidoto un Latvijā retranslēto ziņu sižetu par nesenajiem notikumiem Ukrainā atbilstību Eiropas Savienības un attiecīgo valstu likumiem. Latvijas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums aizliedz elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem maldināt, veikt naida kurināšanu, aicinājumus uz karu vai militāra konflikta izraisīšanu.

Eiropas Padomes Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīva nosaka: «Ja dalībvalsts novērtē, ka raidorganizācija citas dalībvalsts jurisdikcijā veic televīzijas apraidi, kas pilnībā vai galvenokārt vērsta uz tās teritoriju, tā var sazināties ar dalībvalsti, kuras jurisdikcijā ir attiecīgā raidorganizācija, lai panāktu abpusēji pieņemamu risinājumu problēmām, kas radušās. Saņemot pamatotu lūgumu no pirmās minētās dalībvalsts, jurisdikcijas dalībvalsts lūdz raidorganizāciju ievērot attiecīgos noteikumus vispārējo sabiedrības interešu jomā. Jurisdikcijas dalībvalsts divos mēnešos informē pirmo dalībvalsti par rezultātiem, kas panākti saistībā ar minēto lūgumu.»

Kā jau ziņots, NEPLP ir izteikusi lūgumu Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai izstrādāt grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK), kas noteiktu administratīvo atbildību par televīzijas programmu retranslācijas pārkāpumiem. NEPLP arī lūdz Saeimu noteikt precīzas Padomes pilnvaras elektronisko plašsaziņas līdzekļu retranslāciju pārkāpumu gadījumos, jo pašlaik spēkā esošie likumi (Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums, APK) faktiski to nenosaka.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu