O, 29.11.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pierīgas iedzīvotāji priekšroku dos privātajiem auto

Pierīgas iedzīvotāji priekšroku dos privātajiem auto
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Foto: LETA

Rīgas sabiedriskajā transportā tarifu izmaiņu rezultātā gaidāms pasažieru plūsmas samazinājums, jo daļai Pierīgas iedzīvotāju izdevīgāk būs izmantot privātos transportlīdzekļus - it sevišķi, ja tajos pārvietosies trīs un vairāk cilvēku, informēja Autotransporta direkcijā (ATD).

Pieņemtais lēmums palielināšot arī neregulāro pārvadājumu risku, jo pasažieri sākšot meklēt izdevīgākas transporta alternatīvas.

Jau ziņots, ka Rīgas domē pirmdien akceptētas izmaiņas Rīgas sabiedriskā transporta cenu politikā, kas paredz, ka no 1.janvāra Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem līdzšinējo 50 santīmu vietā būs jāmaksā 42 santīmi jeb 0,60 eiro. Savukārt nerīdziniekiem biļete maksās divreiz vairāk - 84 santīmus jeb 1,20 eiro. Līdzīgas izmaiņas būs arī mēnešbiļešu cenās. Savukārt studentiem un skolēniem Rīgā neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas sabiedriskajā transportā atlaides tiks palielinātas no 60% līdz 80%.

Lai saņemtu atlaidi braukšanai Rīgas sabiedriskajā transportā, pilsētā deklarētajiem iedzīvotājiem būs jāsaņem personalizētais e-talons, kas tiks pārdēvēts par rīdzinieka karti. Tiem iedzīvotājiem, kas savu dzīvesvietu deklarēs Rīgā līdz 31.decembrim, tiks piešķirta viena mēnešbiļete bez maksas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu