Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Femen» aktīvistes metas virsū Berluskoni

Trīs Ukrainas feministu protesta grupas «Femen» aktīvistes ar kailām krūtīm svētdien metās virsū Itālijas bijušajam premjerministram Silvio Berluskoni, kad viņš ieradās vēlēšanu iecirknī Milānā, lai atdotu savu balsi parlamenta vēlēšanās.

Jaunajām sievietēm uz muguras bija rakstīts «Basta Berlusconi» («Pietiek, Berluskoni»).

Viņas nekavējoties aizturēja policijas darbinieki, aizvelkot kliedzošās sievietes no notikuma vietas pie vēlēšanu iecirkņa, kas izvietots kādas Milānas skolas telpās.

Policija mēģināja aktīvistēm uzvilkt jakas un uzlikt rokudzelžus, bet viņas gulēja uz zemes sniegā.

«Femen» aktīvistēm izdevās izkļūt caur žurnālistu pūli pie vēlēšanu iecirkņa un pārlēkt pār vairākiem galdiem, tomēr pie paša Berluskoni, kas jau trīs reizes bijis Itālijas premjerministrs, viņām piekļūt neizdevās.

Daudzos skandālos iesaistītais Berluskoni kā labēji centriskās koalīcijas līderis vēlas atgriezties Itālijas valdībā.

«Femen» kopš 2010.gada rīko akcijas, kurās dalībnieces ar kailām krūtīm protestē pret demokrātijas, korupcijas un cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā, Ukrainā un citviet pasaulē, tostarp Vatikānā un Londonā.

Uz augšu
Back