Pirmā tiesas sēde eksdeputātes Muižnieces lietā

Andris Šķēle un Vineta Muižniece

Rīgas Centra rajona tiesa trešdien plāno skatīt bijušās deputātes un pilnvaras apturējušās Satversmes tiesas (ST) tiesneses Vinetas Muižnieces krimināllietu, aģentūra BNS noskaidroja tiesā. Lietu paredzēts skatīt atklātā tiesas sēdē, un to skatīs tiesnese Vija Siliniece.

Jau vēstīts, ka Ģenerālprokuratūra pērn decembrī Muižniecei uzrādīja apsūdzību par dienesta viltojumu. Viņa, būdama valsts amatpersona – Saeimas deputāte, vienlaikus arī Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja, viltojusi dokumentu – Saeimas Juridiskās komisijas 2009.gada 1.septembra sēdes protokolu.

Viņa, iespējams, viltojusi komisijas sēdes protokolu, lai apturētu Krimināllikuma grozījumu virzību saistībā ar partiju finansēšanas pārkāpumiem. To pērn februārī paziņoja Saeimas deputāti Aleksejs Loskutovs un Ilma Čepāne (abi «Vienotība»).

Muižniece savu vainu neatzīst un uzskata, ka attaisnojoša sprieduma gadījumā varēs turpināt strādāt par tiesnesi.

Saskaņā ar likumu, ja cilvēkam ir tiesneša statuss, bet viņa tiesneša pilnvaras ir apturētas, tad viņam tiek maksāta tiesneša minimālā mēnešalga. Muižniece nevar spriest lietas, taču, lai lietderīgi izmantotu viņas zināšanas, amatpersonai tiesā uzticēti citi pienākumi.

Uz augšu