Ragaciema iedzīvotājus pārbiedē lodveida zibens

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: www.ntz.lv

15. maija vakarā, kā jau pie sestdienas, Ragaciema "Sulās" dzīvojošie vīri pērās pirtī. Pēkšņi atskanējis sprādzienam līdzīgs troksnis. Viens no vīriem tobrīd bijis uz lāvas, viņš esot ar neredzamu spēku pasviests uz augšu....

Izrādās, ka „Sulu" mājās iegāja lodveida zibens un pastrādāja posta darbus. Kaimiņi stāstījuši, ka redzējuši, kā lodveida zibens, līdzīgs apaļai saules bumbai, pirms pulksten. 20.00 skrien pār Jūrmalas - Talsu šoseju. Tad tas ieskrējis pie mājas augošajā liepā, nobrāzis tai mizu. Tālāk devies mājā iekšā pa logu, uz pusēm pārplēsis televizoru, sagrāvis televizora skapīti, uz kura tālrādis bijis uzlikts. Ar neredzamu spēku istabā uz galda uzliktais pelnu trauks uzlidojis uz skapja. Lielajai istabai, kurā atradies televizors, un, kur visi parasti mēdz uzturēties, trijiem logiem izbirušas rūtis, apskādēti arī logu rāmji. Istaba vienā mirkli piepildījusies stikliem un deguma smaku. Lodveida zibens pa vienu logu ienācis, posta darbus padarījis un pa istabas pretējo logu aizgājis. Vīri no pirts skrējuši ar ūdens spaiņiem un dzēsuši kontaktu vietas, rozetes, jo šajās vietās zem tapetēm sākusies degšana.

Astoņdesmitgadīgā mājas saimniece Velta Kalnbaļķīte saka, ka savā garajā mūžā kaut ko tādu neesot piedzīvojusi. Visi pamatīgi pārbijušies, nobēdājušies par sapostīto māju, tomēr laimīgi, ka tobrīd nav skatījušies televizoru un visi ir sveiki un veseli. Paveicies arī, ka tobrīd saimniece nav bijusi viena, ka vīri uzreiz spējuši operatīvi dzēst. Tovakar lietus lijis, gaiss pabiezs bijis, bet tobrīd pērkons neesot ducinājis. Nu saimnieki ir izmisuši, jo jāgādā mājai jauni logi un arī elektroinstalācija. Vēl vairākās citās mājās Ragaciemā sabojātas elektroierīces.

FOTO: www.ntz.lv

FOTO: www.ntz.lv

FOTO: www.ntz.lv

FOTO: www.ntz.lv

Uz augšu