P, 27.03.2023.

"Yandex.Taxi" sāk darbību Tartu

LETA/BNS
"Yandex.Taxi" sāk darbību Tartu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: BNS foto/Scanpix

Krievijas taksometru tiešsaistes pakalpojumu operators "Yandex.Taxi" pirmdien sācis darboties Igaunijas otrajā lielākajā pilsētā Tartu.

Līdz ar ar to Tartu kļuvusi par otro Igaunijas pilsētu, kur pieejami "Yandex.Taxi" pakalpojumi. Kopš 1.maija tie pieejami Tallinā.

"Yandex.Taxi" strādā nevis nepastarpināti ar vadītājiem, bet gan sadarbojas tikai ar taksometru firmām un dispečerdienestiem. Izsaukt taksometru iespējams mobilajā lietotnē. Serviss automātiski nosaka lietotāja atrašanās vietu un nosūta pieprasījumu vistuvāk esošajam vadītājam.

Par plānu ieiet Baltijas valstu tirgos "Yandex.Taxi" paziņoja 2016.gadā. Kopš šā gada marta "Yandex.Taxi" darbojas Rīgā.

Pēdējā laikā liela uzmanība "Yandex.Taxi" pievērsta Lietuvā, kur Aizsardzības ministrijai pakļautais Nacionālais kiberdrošības centrs ieteicis neizmantot "Yandex.Taxi" lietotni, jo konstatējis, ka šī lietotne sūta datus uz Krievijas interneta adresēm. Centrs norādījis, ka lietotnes vajadzība saņemt informāciju no mobilās ierīces "iespējams, rada apstākļus personas datu nelikumīgai vākšanai un uzkrāšanai, bet tas rada bažas saistībā ar drošību".

"Yandex.Taxi", kas ir Krievijas kapitāla kompānija, paziņojusi, ka lietotni administrē Nīderlandē reģistrētais uzņēmums "Yandex.Taxi BV" un tas ievēro Eiropas Savienības Vispārējo datu aizsardzības regulu.

Komentējot lietotnes darbību, uzņēmuma pārstāvji norāda, ka tā izmanto mobilajā ierīcē iebūvētās funkcijas. Piemēram, lietotnei nepieciešama piekļuve GPS datiem, lai noteiktu klienta atrašanās vietu un uz to nosūtītu taksometru. Savukārt piekļuve mikrofonam nepieciešama, lai nodrošinātu iespēju ierunāt brauciena galapunktu.

Arī Latvijas informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija "Cert.lv" veikusi "Yandex.Taxi" lietotnes analīzi. Tajā iegūtie dati nosūtīti izvērtēšanai Tieslietu ministrijai un Datu valsts inspekcijai, pagājušajā mēnesī telekanālam LNT teica "Cert.lv" vadītāja Baiba Kaškina.

"Yandex.Taxi" sniedz taksometrus izsaukšanas pakalpojumus arī Krievijā, Armēnijā, Azerbaidžānā, Baltkrievijā, Gruzijā, Kazahstānā, Kirgizstānā, Moldovā, Ukrainā un Uzbekistānā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu