O, 16.08.2022.

Valsts kase plāno atpirkt iekšējā aizņēmuma obligācijas €180 miljonu apmērā

LETA
Valsts kase plāno atpirkt iekšējā aizņēmuma obligācijas €180 miljonu apmērā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš
Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš Foto: Evija Trifanova/LETA

Valsts kase nākamnedēļ, 26.septembrī, plāno konkurējošā daudzcenu izsolē atpirkt iekšējā aizņēmuma obligācijas 180 miljonu eiro apmērā, liecina biržas "Nasdaq Riga", kas nodrošina Valsts kases organizētās Latvijas valsts vērtspapīru izsoles, sniegtā informācija.

Konkurējošā daudzcenu izsolē plānots atpirkt 2016.gada 10.janvārī un vēlāk vairākās papildu emisijās izlaistās obligācijas, kuru dzēšanas termiņš ir 2019.gada 12.februāris. Kopumā Valsts kase attiecīgā laidiena obligācijas emitējusi 230 miljonu eiro apmērā.

"Ņemot vērā, ka šā gada septembrī Valsts kase sekmīgi noslēdza aizņemšanās programmu starptautiskajos finanšu tirgos 2018.gadam, Valsts kases rīcībā jau ir resursi nākamā gada pirmajā pusē plānoto valsts parāda saistību izpildei, tostarp šo vērtspapīru dzēšanai 2019.gada februārī.

Šo vērtspapīru cena otrreizējā tirgū pašreiz ir finansiāli izdevīga daļējai atpirkšanai un pirmstermiņa dzēšanai," sacīja Valsts kases sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Šmite-Krēgere.

Viņa arī minēja, ka paziņojumā par izsoli norādītais atpirkšanas apmērs - 180 miljoni eiro - noteikts, izmantojot Valsts kases kā emitentam pieejamo informāciju par šo vērtspapīru investoru struktūru otrreizējā tirgū.

"Šis ir maksimālais apmērs, līdz kuram Valsts kase būtu gatava atpirkt, apzinoties, ka ne visi investori, kuri ir iegādājušies šos vērtspapīrus sākotnējā vai otrreizējā tirdzniecībā, piedalīsies atpirkšanas izsolē.

Ja investoru piedāvātā cena būs finansiāli neizdevīga, tad faktiskais vērtspapīru atpirkšanas apmērs var būt arī mazāks," teica Šmite-Krēgere.

Atpirkšanas metode ir konkurējošā daudzcenu izsole, kas paredz konkurences principu, piedāvājot dažādus solījumus investoru starpā, kas tiek apmierināti pie attiecīgās cenas līmeņa. Šī metode veiksmīgi tiek lietota daudzu gadu garumā arī Latvijas valsts parāda vērtspapīru emisijās.

Valsts kases organizētās Latvijas valsts vērtspapīru izsoles nodrošina birža "Nasdaq Riga".

2018.gada jūnija beigās Latvijas valsts iekšējā aizņēmuma vērtspapīru apmērs apgrozībā bija 1,097 miljardi eiro.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu