Mūrniece: Arī šodien Latvijas iedzīvotāji apliecina dziļu līdzjūtību ebreju tautai

Cilvēki ar ebreju tradicionālo galvassegu - kipu. Ilustratīvs foto

FOTO: AFP/LETA

Latvijas iedzīvotāji arī šodien apliecina dziļu līdzjūtību ebreju tautai, jo zina, kas ir genocīds, ko nozīmē okupācija un nevainīgu cilvēku noslepkavošana, šodien piemiņas brīdī Rumbulas memoriālā, godinot tur 1941.gadā iznīcināto Rīgas geto ieslodzīto piemiņu, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

"Mēs nebeigsim pieminēt nevainīgos upurus. Viņu piemiņa ir mūsu sirdīs, un mēs šo piemiņu nodosim tālāk mūsu bērniem un bērnubērniem," apliecināja Saeimas priekšsēdētāja, atgādinot, ka notikumi Rumbulā ir viena no ļaunākajām lappusēm Latvijas vēsturē, un tā ir ne tikai Latvijas, Vācijas un daudzu Eiropas valstu traģēdija, bet arī cilvēces un pasaules traģēdija kopumā.

Kā teica Mūrniece, Rumbulā nogalināto ebreju vidū bija arī gandrīz tūkstotis Latvijas brīvības cīņu dalībnieku, Lāčplēša Kara un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri, un tie bija cilvēki, kuri ar visu savu dzīvi un darbu bija pierādījuši lojalitāti pret Latvijas valsti un latviešu nāciju.

"Ar lielu rūpību mēs Latvijā glabājam dzīvu piemiņu par Latvijas pilsoņiem ebreju glābējiem. Mūsu vidū bija arī drosmīgie, kas riskēja ar savu dzīvību un nepakļāvās nacistu pavēlēm," sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Rumbulas mežā 1941.gadā nacistu okupācijas režīms īstenoja vienu no lielākajiem holokausta noziegumiem Latvijā, laupot dzīvību vairāk nekā 25 000 cilvēku. Ebreju masveida iznīcināšana Rumbulā ir viena tumšākajām Latvijas vēstures lappusēm.

Uz augšu