JKP apver iespēju rosināt no valdības veidošanas sarunām izslēgt ZZS

Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Jaunā konservatīvā partija (JKP) apsver iespēju rosināt no valdības veidošanas sarunām izslēgt Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), aģentūrai LETA sacīja JKP priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Politiķis uzsvēra, ka pārējās četras partijas varētu nodrošināt 53 balsu vairākumu parlamentā. JKP jau iepriekš iestājās par valdības veidošanu bez ZZS.

Komentējot premjera amata kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) lēmumu izslēgt no sarunām apvienību "Attīstībai/Par!", Bordāns atzina, ka var saprast šādu lēmumu. Viņš gan šo jautājumu ar pašu Gobzemu neesot pārrunājis, līdz ar to nevar detalizēti komentēt.

Taču JKP apsver iespēju spert nākamo soli - rosināt no valdības sarunām izslēgt ZZS, norādīja Bordāns.

Kā ziņots, partijas "KPV LV" premjera amata kandidāts Gobzems nolēmis pārtraukt sarunas par valdības veidošanu ar partiju apvienību "Attīstībai/Par".

"Ar šo paziņoju, ka no turpmākajām valdības veidošanas sarunām izslēdzu "Attīstībai/Par", kurai pielipis valdības gāzēja vīruss. Šim vīrusam jau ir recidīva raksturs, un tā acīmredzot ir tā jaunā politika, ko partija solīja vēlētājiem," teikts Gobzema paziņojumā.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis devis Gobzemam laiku līdz 10.decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm. Sarunās par iespēju izveidot Gobzema valdību piedalījās viņa pārstāvētā "KPV LV", AP, JKP, VL-TB/LNNK, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kā arī JV. Visas šīs partijas paudušas, ka neredz iespēju veidot valdību ar "Saskaņu".

Pēc Gobzema paziņojuma sagaidāms, ka sarunas par valdības veidošanu turpinās piecas partijas, kurām kopā parlamentā ir 64 balsis, tomēr JKP ir uzsvērusi, ka tai joprojām ir spēkā "sarkanā līnija" par sadarbību ar ZZS. Ja šīs "sarkanās līnijas" dēļ Gobzema valdības veidošanas sarunas pamestu JKP, tad valdības izveidei vairs nepietiek balsu, savukārt, ja no sarunām tiktu izslēgta ZZS, atlikušajām četrām partijām kopā būtu 53 balsis Saeimā.

Uz augšu