Par Saeimas vadošajiem pārstāvjiem starptautiskās organizācijās apstiprina arī Vucānu, Šmitu un Ikstenu

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

Saeima šodien kā vadošos pārstāvjus parlamenta delegācijām starptautiskās organizācijās apstiprināja Jāni Vucānu (ZZS), Didzi Šmitu (KPV LV), Inesi Ikstenu (AP), Arti Pabriku (AP), Ojāru Ēriku Kalniņu (JV), Gundaru Daudzi (ZZS) un Ramonu Petraviču (KPV LV),  informēja parlamenta Preses dienestā.

Parlaments šodien apstiprināja arī delegāciju sastāvus.

Par Baltijas Asamblejas (BA) Latvijas delegācijas vadītāju Saeima apstiprināja Vucānu, bet par viņa vietnieku - Jāni Reiru (JV). Delegācijas sastāvā būs arī deputāti Jānis Ādamsons (S), Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP), Inga Goldberga (S), Ilze Indriksone (VL-TB/LNNK), Armands Krauze (ZZS), Janīna Kursīte-Pakule (VL-TB/LNNK), Linda Liepiņa (KPV LV), Regīna Ločmele-Luņova (S), Ralfs Nemiro (KPV LV), Juris Pūce (AP), Ilga Šuplinska (JKP) un Inese Voika (AP).

BA ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gadā. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-16 deputāti un tā ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes par to, kā tiek risināti BA dienaskārtības aktuālie sadarbības jautājumi.

Baltijas jūras Parlamentārās konferences (BJPK) Latvijas delegāciju vadīs Šmits. Delegācijā būs arī deputāti Arvils Ašeradens (JV), Edgars Kucins (S), Tālis Linkaits (VL-TB/LNNK) un Vucāns. BJPK ir 1991.gadā dibināts Baltijas jūras reģiona valstu parlamentāriešu forums, kurā strādā parlamentārieši no 11 nacionālajiem parlamentiem, 11 reģionālajiem parlamentiem un piecām reģiona parlamentārajām organizācijām.

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Parlamentārās asamblejas Latvijas delegāciju vadīs Ikstena. Delegācijā būs arī deputāti Andrejs Klementjevs (S) un Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK). EDSO darbība ir vērsta uz demokrātijas attīstības sekmēšanu, demokrātisku institūciju nostiprināšanos EDSO dalībvalstīs un demokrātijas standartu ievērošanu starptautiskajā sabiedrībā. EDSO arī vērtē savu prasību īstenošanu un ievērošanu atsevišķās dalībvalstīs, izstrādā konfliktu novēršanas un likvidācijas mehānismus, kā arī veic vēlēšanu novērošanu.

Savukārt par Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas (EPPA) Latvijas delegācijas vadītāju Saeima apstiprināja Pabriku, bet par vadītāja vietnieci – Inesi Lībiņu-Egneri (JV). Latvijas delegācijas pastāvīgie pārstāvji būs deputāti Boriss Cilevičs (S) un Linda Ozola (JKP), savukārt pastāvīgo pārstāvju aizstājēji – Lībiņa–Egnere, Artuss Kaimiņš (KPV LV) un Dana Reizniece-Ozola (ZZS). EPPA ir Eiropas Padomes statūtorganizācija, kuras uzmanības lokā ir cilvēktiesību, daudzviedokļu demokrātijas un tiesiskas valsts aizstāvēšana, Eiropas kultūras identitātes un daudzveidības izpratnes un attīstības veicināšana un aktuālu Eiropas sabiedrības jautājumu risināšana, kā arī demokrātiskās stabilitātes stiprināšana Eiropā, atbalstot politiskās, likumdošanas un konstitucionālās reformas.

Apstiprināts arī NATO Parlamentārās asamblejas (PA) Latvijas delegācijas sastāvs, un tās vadītājs būs Kalniņš, bet viņa vietnieks – Raimonds Bergmanis (ZZS). Delegācijas pastāvīgie pārstāvji būs Kalniņš, Gatis Eglītis (JKP) un Aleksandrs Kiršteins (VL-TB/LNNK), savukārt aizstājēji – Bergmanis, Aldis Blumbergs (KPV LV) un Ivans Klementjevs (S). NATO PA ir 1955.gadā dibināta konsultatīva starpparlamentāra organizācija, kas apvieno Ziemeļatlantijas līguma organizācijas valstu un partnervalstu parlamentāriešus. NATO PA ir tilts starp NATO un tās dalībvalstu likumdevējiem, kas palīdz uzturēt parlamentu un sabiedrības atbalstu alianses politikai.

Starpparlamentu savienības Latvijas nacionālo grupu vadīs Daudze, un grupas sastāvā apstiprināti arī deputāti Vjačeslavs Dombrovskis (S), Andrejs Judins (JV), Anita Muižniece (JKP), Artūrs Toms Plešs (AP), Edmunds Teirumnieks (VL-TB/LNNK) un Jānis Vitenbergs (KPV LV). Starpparlamentu Savienība ir vecākā parlamentārā organizācija pasaulē, kurai ir novērotāja statuss ANO. Savienības uzdevumi ir veicināt demokrātijas izplatību pasaulē, sekot līdzi, izvērtēt un vajadzības gadījumā ietekmēt pasaules politikas virzību - stiprinot pasaulē mieru, demokrātiju, sadarbību politiskā dialoga ceļā, sekojot līdzi cilvēktiesību, sieviešu tiesību un dzimumu līdztiesības ievērošanai, veicinot Ilgtspējīgas attīstības mērķu (SDG) sasniegšanu, iesaistoties likumdošanas institūciju veidošanā un pilnveidošanā.

Vidusjūras Savienības Parlamentārās asamblejas (PA) Latvijas delegāciju vadīs Petraviča, un delegācijas sastāvā būs arī Ilmārs Dūrītis (AP) un Evita Zālīte-Grosa (JKP). Vidusjūras Savienības PA ir konsultatīva starpparlamentāra organizācija, kas izveidota Eiropas Savienības (ES) Barselonas procesa rezultātā, lai stiprinātu ES un Vidusjūras valstu partnerības parlamentāro dimensiju, kā arī veicinātu dialogu un savstarpējo sapratni starp dažādām kultūrām, tautībām un civilizācijām.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu