Ieilgst lietas izskatīšana par vardarbību sešu bērnu ģimenē

Ilustratīvs attēls

FOTO: Lita Krone / LETA

Ekspertīzes veikšanas dēļ tiesa šonedēļ nevarēs skatīt krimināllietu, kurā vecāki apsūdzēti par savu sešu bērnu sišanu, vienam no bērniem arī salaužot kāju, ziņo Daugavpils tiesa.

Lietas izskatīšana bija plānota trešdien, un tiesa nozīmējusi liecinieces piespiedu atvešanu uz tiesas sēdi. Taču, kā skaidroja tiesas priekšsēdētāja palīdze Aiga Trokša-Traško, lieta noņemta no izskatīšanas saistībā ar tiesu medicīniskās ekspertīzes veikšanu vienam no apsūdzētajiem. Nākamās tiesas sēdes datums pagaidām nav noteikts.

Tiesu kalendāra publiskotā informācija liecina, ka apsūdzētie lietā ir Nataļja un Jurijs Kovaļevski. Lieta tiesā nonākusi 2017.gada 17.februārī.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, prokuratūras apkopotie pierādījumi liecina, ka vecāki pret saviem sešiem mazgadīgajiem bērniem lietoja cietsirdīgu un vardarbīgu izturēšanos, mazgadīgajiem nodarot fiziskas un psihiskas ciešanas.

Sutugina informēja, ka 2015.gada nogalē bērnu māte bērnam liedza ēdienu un dzērienu, bet, kad mazgadīgais, būdams izsalcis, bez atļaujas paņēma sev un noslēpa piena pudelīti un krūzi ķīseļa, viņa visu pārējo bērnu klātbūtnē sāka viņu lamāt un ar metāla kruķi veica vairākus sitienus pa bērna ķermeni, nodarot viņam smagus miesas bojājumus. Turpinot savas darbības, kas bija vērstas uz bērna mocīšanu, apsūdzētā tīši salauza cietušajam kāju.

Bērnam nodarītie miesas bojājumi tika slēpti.

Bērnu tēvs pielietoja fizisku vardarbību pret katru no bērniem, sitot viņiem ar koka nūju pa ķermeni. Bērnu māte vīra darbības nepārtrauca, informēja Sutugina.

Uz augšu