Liepājas mērs: Valdības darbā būs daudz komisku brīžu

"KPV LV" pārstāvji - valdes priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (no labās) un valdes loceklis Didzis Šmits tikšanās laikā ar partijas "Saskaņa" pārstāvjiem. FOTO: Zane Bitere/LETA

Krišjāņa Kariņa (JV) vadītās valdības darbā būs gaidāms daudz komisku brīžu, intervijā "Rietumu radio" šādu viedokli pauda ilggadējais Liepājas mērs un pašreizējā domes priekšsēdētāja vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos Uldis Sesks (Liepājas partija).

Sesks pauda bažas, vai dažiem nosauktajiem ministru amata kandidātiem netrūkst kompetences, lai sabiedrība viņiem pilnvērtīgi spētu uzticēties.

"Nevar atnākt pilnīgi no malas un vadīt ministriju. Tās ir nereālas cerības," pārliecināts ilggadējais Liepājas mērs, vienlaikus piebilstot, ka starp ministru amatu kandidātiem ir arī politikā labi zināmi cilvēki, taču par dažu nosaukto kandidātu kompetenci viņam nav informācijas.

Sesks norādīja, ka Latvijā netiek mērķtiecīgi gatavoti politiķi, nozaru vai ministriju vadītāji, kuru kompetence būtu pietiekoša pēctecības realizēšanai.

"Tā ir viena liela problēmas valstī," uzskata Sesks. "Vienīgais līmenis, kas ir veiksmīgi izaudzis, ir valsts sekretāri un valsts sekretāru vietnieki, kuriem šobrīd es uzticētu kādu ministriju vadīt," pauda politiķis.

Savukārt, to, ka starp patlaban nosauktajiem ministru amatu kandidātiem ir trīs parlamentā neievēlēti politiķi, Sesks vērtēja kā "interesantu pārbaudījumu demokrātijai".

Viņš uzsvēra, ka neviens ministrs nevar norobežoties no sabiedrības, un, ja sabiedrības atbalsts nav saņemts vēlēšanās, viņaprāt, ir naivi to gaidīt pēc tām.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdien premjera amatam nolēma nominēt "Jaunās Vienotības" politiķi, Eiropas Parlamenta deputātu Kariņu.

Uz augšu
Back