Aizdomas par naudas atmazgāšanu "Swedbank" uzticēs izmeklēt "Forensic Risk Alliance"

Swedbank FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Zviedrijas "Swedbank" nolēmusi uzticēt veikt izmeklēšanu par Zviedrijas sabiedriskās televīzijas SVT ziņoto, ka ir aizdomas, ka "Swedbank" varētu būt iesaistīta naudas atmazgāšanā caur Dānijas banku "Danske Bank" nevis auditorfirmai EY, bet gan finanšu izmeklēšanas un datu analīzes kompānijai "Forensic Risk Alliance", otrdien pavēstīja "Swedbank".

Pagājušajā nedēļā "Swedbank" paziņoja, ka izmeklēšanu veiks EY, taču tagad tā mainījusi savu lēmumu.

"Lai nodrošinātu, ka ārējā izmeklēšana atbilst nepieciešamajām prasībām, "Swedbank" šodien nolēmusi nomainīt EY pret "Forensic Risk Alliance"," teikts "Swedbank" paziņojumā.

"Forensic Risk Alliance" jāziņo "Swedbank" prezidentei Birgitai Bonnesenai un direktoru padomei par izmeklēšanas rezultātiem ne vēlāk kā pirms 28.martā paredzētās "Swedbank" akcionāru sapulces.

Zviedrijas sabiedriskās televīzijas pētnieciskās žurnālistikas programma "Uppdrag granskning" ("Misija - izmeklēšana") ziņojusi par aizdomām, ka starp "Danske Bank" un "Swedbank" Baltijas struktūrvienībām laikā no 2007. līdz 2015.gadam plašā apmērā un sistemātiski notikuši aizdomīgi pārskaitījumi, kuru kopējā summa sasniegusi vismaz 40 miljardus Zviedrijas kronu (3,8 miljardi eiro). Aptuveni 50 klientu skaitā bijušas ārzonas kompānijas un korporatīvie klienti, kas neveic reālu uzņēmējdarbību.

Uz augšu
Back